Nedeľa 06. decembra. Meniny má Mikuláš

S pobytom doma rastie aj hrozba domácich úrazov

Poistenie 26.03.2020 | 10:03 0 Komentárov

Najčastejšie sa doma zraníme pri upratovaní, varení či práci v záhrade a okolo domu. Štvrtina úrazov sa stáva deťom, a to najmä pri náraze o radiátor či stôl alebo pri skákaní na trampolíne.

Pády a pošmyknutia pri upratovaní, popáleniny pri varení, či odreniny a zlomeniny detí pri hre. K úrazom v domácnosti dochádza vo vnútri domov a bytov, ale aj vonku – v záhradách či na dvoroch. „Medzi najčastejšie úrazy v domácnosti patria pády z rebríka pri opravách alebo pri umývaní okien, pošmyknutia a pády na schodoch a kobercoch, rezné rany pri krájaní nožom, pády v záhrade pri rezaní konárov, ale aj pošmyknutia vo vani či sprche,“ bilancuje hovorkyňa Allianz – Slovenskej poisťovne Lucia Muthová.

Výsledkom takýchto úrazov boli zlomeniny lakťa s dobou liečenia 70 dní, podvrtnutie krčnej chrbtice s dobou liečenia 22 dní, zlomeniny rebier s dobou liečenia 56 dní či pomliaždenie hrudníka s dobou liečenia 15 dní.

„Riešili sme prípad, keď sa klient pokúšal zavesiť obraz na stenu. Pri zatĺkaní klincov sa netrafil a pomliaždil si prst. V inom prípade gazdiná vyberala z chladničky jedlo a na nohu jej spadol zaváraninový pohár. Zlomil jej celý jeden prst, ktorý si liečila takmer mesiac. Ďalší klient si pomliaždil prsty pri príprave dreva do krbu,“ konštatuje L. Muthová.

Minulý rok takto poisťovňa riešila 64 221 úrazov (priemere 176 úrazov denne), za ktoré vyplatila viac ako 18 miliónov eur.

Približne štvrtina z týchto úrazov sa stáva deťom. „Z detských úrazov nám klienti najčastejšie hlásia poistné udalosti, keď sa deti pri hre buchnú o radiátor, roh stola alebo posteľ a spôsobia si rany na tvári a hlave. Veľa úrazov vzniká aj pri skákaní na trampolínach, a to najmä podvrtnutie členkov. Odškodňovali sme aj v prípade, keď sa batoľa hralo s drevenou hračkou, sestra sa k nemu naklonila a súrodenecká hrá skončila úderom do tváre a zlomeninou nosa,“ dodáva L. Muthová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial