Nedeľa 21. októbra. Meniny má Uršuľa

Saxo Bank: FOREXové scenáre pre budúci týždeň

Senior manažér Trading and Advisory Saxo Bank radí neobchodovať v novom týždní pár EUR/USD: „Je takmer vylúčené, aby ste na tomto páre v nadchádzajúcich týždňoch nejaké peniaze zarobili.“

GBPUSD: Zatiaľ čo trh od čerstvo zvolenej koaličnej vlády očakáva nový núdzový rozpočet, ktorý bude predložený niekedy v júni, pohybujeme sa v pásme a celková tendencia je stále negatívna. Aj naďalej sa prikláňam k medveďom a nie je dôvod tento postoj meniť. Áno, pohyby neboli pekné, ale mali svoje opodstatnenie. Nový dôležitý pivot je podľa môjho názoru na úrovni 1,4470 a tento môj dočasný názor môže zmeniť len jeho trvalé prelomenie smerom nahor k 1,4630. Dolná hranica, ktorá sa mi však zdá pravdepodobnejšie, je niekde okolo 1,4340/20, pritom pokles k 1,4260 môžu spôsobiť len výrazné turbulencie na trhu. Dosiahnutie 1,4470 je pre mňa signálom na predaj s tesnými stop príkazy a preferenciami poklesu.

USDJPY: Pokles tohto páru sa mi páči a kým sa trh bude hrať na averziu voči riziku, dopyt po JPY je zaistený! Tento názor nevyvráti nič, som o tom pevne presvedčený… Úrovne, ktoré treba sledovať, sú v smere nahor 90,80 a 91,30/50. Tu s obozretnosťou predávame. Cieľovou úrovňou smerom nadol je 88,80. Úprimne povedané, akýkoľvek pokles pod túto hladinu by pre tento pár znamenal zlú správu a ak bude sa reálne obchodovať pod ňou, potom sa vo svete stalo niečo strašné.

AUDUSD: Už nejakú dobu sa mi pozdával pokles tohto páru, ale musím pripustiť, že to, kam sme sa teraz dostali, je zase až príliš nízko! Vidieť tento pár na 0,8080 je pre mňa dosť skľučujúce a na týchto minimách sa stanem agresívnym kupcom a budem očakávať, že sa pár usadí späť v pásme okolo 0,8460, pričom hornou hranicou akéhokoľvek korektivného vzostupu bude hranica 0,8600. Austrálske špekulácie o patovej situácii v parlamente po voľbách, ktoré sa budú konať koncom roka, sú úplným nezmyslom a myšlienkami médií, ktoré sa snažia nájsť paralelu so situáciou vo VB… Ako jablká a hrušky…

USDCAD: Jednoznačne predaj pri vzostupe k 1,0750/80, stoploss je potrebné umiestniť nad 1,0835/55, cieľová úroveň 1,0530 pred možnou hlbšou korekciou k 1,0330/80. Výhľad pre tento pár je v podstate rovnaký ako v prípade AUDUSD vyššie spomenutého. Aj keď je teraz v hre averzia voči riziku, tento pár bude mať problémy dostať sa ešte nižšie, ale pri najmenšom náznaku posilnení dôjde k jeho prudkému poklesu.

EURGBP: Z mojej nálady ohľadom EURUSD a GBPUSD môžete vyvodzovať čokoľvek, ale podľa mňa je tento pár zatiaľ uväznený v úzkom pásme s prevažujúcou tendenciou k poklesu. Smerom nahor predstavujú hladiny 0,8750 a 0,8810 kľúčové rezistencie a pivot, kým v opačnom smere je pár zraniteľný pod 0,8630/00. Úprimne povedané, nechal by som tento pár tak a ak máte pocit, že sa musíte angažovať, zvoľte si GBPCHF, ktorý ponúka dobrú náhradu s menšou volatilitou.

EURUSD: A teraz… No čo k tomu povedať? Z fundamentálneho pohľadu patrí tento pár tam, kde je, a možno ešte nižšie. Mojím cieľom pre nie príliš vzdialenú budúcnosť je stále 1,1700/1800, keďže v tejto oblasti sa zatiaľ nič pozitívne nestalo a v dohľadnej dobe pravdepodobne ani nestane. ALE, ALE, ALE v týchto trhových podmienkach vás dôrazne nabádam, aby ste tento pár neobchodovali!!!!!!!!! Rozhodne nie, priatelia, nedokážu to ani tí "veľkí chlapci" a pália si prsty, nech sa pohnú, kam sa pohnú, takže so všetkou patričnou úctou k čitateľom hovorím, že je takmer vylúčené, aby ste na tomto páre v nadchádzajúcich týždňoch nejaké peniaze zarobili. Ak máte naozaj nutkanie exponovať sa v tomto páre, zamerajte sa na opcie, kúpte si straddle, zvoľte si pásmo a nechajte jednoducho tento scenár ďalej hrať.   

Zdroj: Ken Veksler, Saxo Bank

  
  
  
    

  
  
  
  
   
Pekný víkend všetkým želá
 

Ken Veksler, Senior Manager Trading and Advisory, Saxo Bank
  
    
  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *