Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

SBA má dvoch nových členov

Zhromaždenie členov Slovenskej bankovej asociácie zvolilo do prezídia Igora Kottmana zo Citibank Europe, za riadneho člena prijalo AXA Bank Europe a spoločnosť Reiffeisen International Direct bank AG prijali za pridruženého člena.

Po prijatí nových členov sa členská základňa SBA rozrástla na 28 finančných subjektov. „V súčasnosti Slovenská banková asociácia zastupuje takmer 100% slovenského bankového sektora,“ uviedol výkonný riaditeľ SBA Ladislav Unčovský.

Igor Kottman pracuje v Citibank už viac ako 15 rokov. Počas tohto obdobia prešiel niekoľkými pozíciami. Okrem Slovenska pôsobil aj  v Rusku, Českej Republike a v Ugande. Je absolventom Ekonomickej Univerzity v Bratislave a viacerých špecializovaných certifikovaných kurzov v USA, Veľkej Británii, Turecku a Austrálii.

AXA Bank Europe  je pobočkou francúzsko-belgickej bankovej skupiny Axa, ktorej hlavným komunikačným kanálom bude internet. Finančná skupina na Slovensku pôsobí  v oblasti poistenia, dôchodkového sporenia a investovania.

Reiffeisen International Direct bank AG je pobočkou rakúskej bankovej skupiny Raiffeisen International Bank-Holding AG. Skupina Raiffeisen International vstupuje na trhy SVE s modelom direct banky. Banka sa zameria na skupinu spotrebiteľov, ktorí pri kontakte s bankou využívajú primárne internet.

Zdroj:
TS SBA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *