Nedeľa 21. októbra. Meniny má Uršuľa

SBA môže skúšať sprostredkovateľov od 15. októbra

Slovenská banková asociácia získala ako prvá licenciu od Národnej banky Slovenska na vzdelávanie a skúšanie finančných sprostredkovateľov. Prvé skúšky bude možné zrealizovať elektronickou formou už 15. októbra.

Výsledkom testovania finančných sprostredkovateľov bude certifikát, ktorý sprostredkovateľa oprávňuje vykonávať v zmysle zákona sprostredkovateľskú činnosť v testovanom sektore. SBA bude testovať spôsobilosť záujemcov v piatich sektoroch: poistenie a zaistenie, úvery, vklady, kapitálový trh a dôchodkový trh. Za skúšku v každom zo sektorov stanovila NBS poplatok 30 Eur.

„V týchto dňoch pripravujeme systémy pre zabezpečenie elektronického testovania a vzdelávania sprostredkovateľov. Testy budú vypĺňané v elektronickej podobe pod dohľadom komisie, čím chceme zabezpečiť maximálnu objektivitu a odstrániť možnosť akejkoľvek manipulácie s testom,“ informuje zástupca výkonného riaditeľa SBA Vladimír Hrtko.  

Finančné prostriedky, ktoré SBA získa zo skúšok použije na ďalšie rozšírenie vzdelávacích aktivít orientovaných na širokú verejnosť. „Projekt vzdelávania a testovania finančných sprostredkovateľov je len prvou časťou komplexného programu. Našou strednodobou víziou je preniesť finančné vzdelávanie aj do školského systému, napr. aj odborným vzdelávaním učiteľov alebo vysokoškolákov,“ uviedol Vladimír Hrtko.

Zdroj: TS SBA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *