Piatok 03. apríla. Meniny má Richard

Sberbank a Prima banka sa oficiálne zlúčili

Značka Sberbank odo dnes na Slovensku definitívne končí. Aktivity banky prebrala Prima banka. Klienti tak majú k dispozícii sieť jej pobočiek, ako aj jej internet banking. 

Prima banka deklaruje, že pre klientov bývalej Sberbank sa nič nemení a svoje produkty a služby môžu využívať v takom nastavení, ako doteraz. Pri prihlásení do nového internet bankingu im dokonca zostávajú aj ich pôvodné prihlasovacie údaje. V platnosti zostávajú aj ich pôvodné čísla účtov, ako aj platobné karty vydané ešte pod značkou Sberbank.

Prima banka, ktorá je počtom pobočiek treťou najväčšou bankou na trhu, týmto splynutím ešte viac posilní svoju pozíciu. Banka patrí do portfólia finančnej skupiny Penta a zameriava sa najmä na domácnosti. Okrem toho patrí Pente aj Privat banka zameraná na afluentných klientov.

Sberbank mala oproti Prima banke silnejšie postavenie v korporátnom segmente. Poskytovala však aj hypotéky. Pri ich predaji sa v porovnaní s ostatnými bankami viac spoliehala na predaj prostredníctvom finančných sprostredkovateľov. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *