Sobota 11. júla. Meniny má Milota

Sberbank vytiahla bývalú Volksbank zo straty

Banky Peter Apolen 17.02.2014 | 17:10 0 Komentárov

Predchodkyňa Sberbank – Volksbank Slovensko, ukončila rok 2012 s prevádzkovou stratou 47,7 milióna eur. Samotná Sberbank už končila prvý celý rok aktivít na Slovensku v čiernych číslach.

Ako povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ a. s. Sberbank Slovensko Rastislav Murgaš podarilo sa to najmä zvýšeným dôrazom na rozvoj retailu a s tým súvisiacou starostlivosťou o primárnych klientov banky.

Nový akcionár Sberbank Europe AG po prevzatí Volksbank Slovensko navýšil základné imanie banky o 75 miliónov eur, čo umožnilo nielen vytvorenie opravných položiek, ale aj významné posilnenie obchodných aktivít banky. To sa odzrkadlilo na výraznom zlepšení jej výsledkov najmä v poslednom štvrťroku 2012 a po celý vlaňajší rok. Zvýšil sa objem poskytnutých úverov tak podnikovej sfére, ako aj obyvateľstvu.

Podľa Murgaša hoci má banka v súčasnosti na Slovensku sieť 43 pobočiek, čo v porovnaní s ostatnými bankami nie je veľa, neuvažujú o výraznejšom budovaní siete pobočiek. Analýza banky totiž ukázala, že budovanie veľkých kamenných pobočiek postupne stráca na význame a ľudia sa čoraz viac, a to všetky vekové kategórie, orientujú na elektronické bankovníctvo, čo je trend, ktorý bude zrejme stále narastať.

Hlavným akcionárom Sberbank Slovensko, a. s., je Sberbank Europe AG, ktorá riadi sieť deviatich bánk v ôsmich krajinách strednej a východnej Európy: na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku, Bosne a Hercegovine, Srbsku a na Ukrajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *