Nedeľa 09. decembra. Meniny má Izabela

Škodu spôsobenú výtlkom uhrádzajú aj poisťovne

Poistenie 16.01.2017 | 13:17 0 Komentárov

Vodiči sa s výtlkmi na cestách stretávajú každoročne zhruba v rovnakom čase. Objavujú sa najmä, keď sa roztopí sneh. Poisťovňa Generali zaznamenala za posledné tri roky viac ako 130 prípadov, keď pneumatiku či disk na aute poškodili práve výtlky. Priemerná výška poistného plnenia pri týchto škodách dosiahla 330 eur.

Škodu spôsobenú výtlkom na ceste prepláca poisťovňa jednak z havarijného poistenia, alebo aj z PZP. Niektoré poisťovne však vyžadujú mať pre toto riziko pripoistenie.

A ako postupovať, ak vám auto poškodí výtlk? „Vodičom odporúčame zastaviť a zabezpečiť miesto nehody. Dobré je škodu zdokumentovať – teda odfotiť auto aj vozovku. Dôležité je tiež zaznamenať, či bol výtlk označený,“ odporúča vrchný riaditeľ Úseku poistných udalostí poisťovne Generali Juraj Páleš.

„Ak chce klient škodu kryť z pripoistenia výtlk k PZP, musí zavolať na asistenčnú službu, ktorá zdokumentuje nielen poškodenie vozidla, ale aj miesto, kde sa škoda stala,“ radí J. Páleš.

Ak sa škoda kryje z havarijného poistenia, stačí ak ju klient nahlási poisťovni. Pri plnení z havarijného poistenia musí byť výtlkom poškodená okrem pneumatiky aj iná časť vozidla, napríklad disk.

Najvyššiu škodu, až takmer 3-tisíc eur preplatilo Generali majiteľovi Volva, pri Mercedese išlo o škodu 2 800 eur. Spomedzi miest vyhráva v počte škôd po náraze na výtlk Bratislava.

V súčasnosti ponúka Generali klientom možnosť pripoistiť si k PZP toto riziko zadarmo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *