Piatok 24. január. Meniny má Timotej

Škody na majetku páchalo ďalšie krupobitie

Poistenie 22.07.2019 | 12:55 0 Komentárov

Nad Slovenskom sa v nedeľu (21.7.) prehnalo ďalšie krupobitie. Postihlo najmä regióny východného a severného Slovenska. Poisťovne riešia prvé škody.

„Najviac škôd nám klienti nahlásili z okresu Čadca, Poprad a Spišská Nová Ves, kde kanalizácie nestíhali spracovávať prívaly vody a spätné vystúpenie odpadovej vody zaplavovalo suterény domov, pivnice a záhrady. Najväčšie škody voda napáchala v kysuckých obciach Raková, Svrčinovec, Kyčerka a Olešná,“ uvádza Helena Kanderková z Allianz – Slovenskej poisťovne.

Napríklad vo dvore jedného klienta voda siahala do výšky jedného metra: „Voda z ulice nestačila odtekať cez kanalizáciu, vyliala sa do záhrady, odtiaľ do suterénu. Zaplavilo nám päť miestnosti, v nich dve práčky, motorové píly, steny, dlažby, pec, topánky,“ uviedol poškodený klient.

Silné búrky, spojené s bleskami a krupobitím poškodili aj satelity, vonkajšie televízne antény a strešné krytiny. Stromy, ktoré vietor vyvrátil, poškodili oplotenie a záhradné nábytky.

Klienti ich poisťovňa nahlasujú priebežne. Zatiaľ sa nedá vyčísli ich počet a hodnota.

Škody na majetku sú krytá v rámci poistenia nehnuteľnosti a poistenia domácnosti. Podmienkou je však mať poistené aj živelné riziká.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *