Stvrtok 18. január. Meniny má Drahomíra

Skupina Fincentrum rástla v roku 2016 o 4 %

Aj napriek nepriateľským aktom vrcholového vedenia v prvej polovici roka 2016 dosiahlo Fincentrum Slovensko obrat vyše 18 miliónov eur a medziročne pokleslo len o 1,7 %.

Podľa predbežných výsledkov dosiahla v roku 2016 skupina Fincentrum na Slovensku a v Českej republike obrat 59,6 mil. eur (medziročne +4 %). Len na Slovensku dosiahlo Fincentrum obrat 18,423 milióna eur (medziročne –1,7 %).

„Medziročný pokles obratu na Slovensku len o 1,7 % v roku 2016 vysoko prekonal naše očakávania. V júli 2016 vyvrcholila nepriateľská činnosť skupiny manažérov na čele s vtedajším predsedom predstavenstva Milanom Repkom, ktorá viedla k odchodu približne jednej pätiny sprostredkovateľov slovenského Fincentra. Firmu sa podarilo nielen stabilizovať, ale aj veľmi rýchlo prinavrátiť k rastu. Sme silná a stabilná spoločnosť, ktorá dokáže rýchlo reagovať na výzvy zvonka aj zvnútra. Za to patrí poďakovanie všetkým spolupracovníkom na centrále aj v sprostredkovateľskej sieti,“ komentuje výsledky Petr Stuchlík, zakladateľ a predseda predstavenstiev spoločností Fincentrum.

Fincentrum v minulom roku sprostredkovalo na Slovensku vyše desať tisíc hypotekárnych úverov v celkovom objeme takmer 700 miliónov eur – to predstavuje medziročný rast o 16 percent. Druhým najčastejšie uzatváraným produktom sú dlhodobo poistné zmluvy, nasledované investíciami do podielových fondov a inými formami investícií a sporenia.

„Po letnej katarzii na Slovensku ešte viac relatívne vzrástla váha hypoték a investícií medzi sprostredkovávanými produktmi. Naopak, podiel životného poistenia klesol. Činnosť predchádzajúceho manažmentu teraz riešia orgány činné v trestnom konaní a tým je pre nás neblahá skúsenosť z roku 2016 uzavretá,“ doplnil Petr Stuchlík.

V Českej republike zvýšilo Fincentrum v roku 2016 obrat o 7,6 percenta na 41,2 mil. eur. Ku koncu roka 2016 pracovalo pre Fincentrum v Českej republike a na Slovensku rádovo 2 500 skúsených sprostredkovateľov, pre ktorých je finančné sprostredkovanie hlavným zdrojom príjmov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *