Streda 23. septembra. Meniny má Zdenka

Slováci si odložia väčší podiel zo mzdy ako Rakúšania

Banky Peter Apolen 04.11.2013 | 10:15 0 Komentárov

Slováci si podľa prieskumu mesačne odložia 90 eur mesačne a Rakúšania 180 eur mesačne. Väčšine obyvateľov krajín regiónu sa v tomto roku podarilo udržať svoju mieru úspor na stabilnej úrovni. Ukázali to výsledky najnovšieho barometra o sporení, ktorý zostavila Erste Group.

Viac než dve tretiny obyvateľov KSVE považujú sporenie za veľmi dôležité. Slováci si podľa barometra priemerne odložia bokom 90 eur mesačne, čo je približne o dve eurá viac ako pred rokom. Rakúšania si však odkladajú viac, a to až 181 eur mesačne, čo je o 11 eur viac než vlani.

„Rakúšania nasporia dvakrát viac než Slováci. Vzhľadom na skutočnosť, že rakúsky občan zarába v priemere štvornásobne viac než slovenský občan, je to zaujímavý výsledok,“ konštatuje člen predstavenstva Erste Bank Rakúsko Peter Bosek.

Česi zase Slovákov predbehli vo využívaní internetového bankovníctva. Podľa barometra takmer každý druhý klient banky v Česku využíva minimálne raz do týždňa služby internetbankingu. Slováci a Rakúšania sú v tejto oblasti na druhom mieste.

Prvá pozícia však Slovákom patrí vo využívaní mobilného bankovníctva. „Napriek tomu, že je podiel užívateľov internetového bankovníctva ešte relatívne nízky, pozorujeme rýchly a trvalý rast,“ dopĺňa Bosek.

Každý druhý Slovák či Čech si podľa barometra sporí prostredníctvom životného poistenia. Rakúšania aj naďalej uprednostňujú vkladné knižky a stavebné sporenie.

Zdroj: Erste bank

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial