Pondelok 18. novembra. Meniny má Eugen

Slovenská a česká asociácia finančných poradcov a sprostredkovateľov prehlbujú spoluprácu

Asociácia finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov a Česká Asociácia spoločností finančného poradenstva a sprostredkovania vytvoria systém včasného varovania pre legislatívnymi hrozbami. Okrem toho zavedú jednotný štandard reportovania dát o finančno-poradenskom trhu.

Asociácia finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov (AFISP) a Česká Asociácia spoločností finančného poradenstva a sprostredkovania  (ČASF) slávnostne podpísali memorandum o užšej vzájomnej spolupráci. Cieľom má byť rozvoj vzťahov poradenskej profesie medzi oboma krajinami, ktorých trhy a vývoj legislatívy vykazujú historickú a logickú previazanosť.

Memorandum prináša tri hlavné záväzky. Prvým je pravidelné vzájomné informovanie o vývoji legislatívy v oboch krajinách. Pri závažných prípadoch, ktoré by mohli byť priamo namierené proti záujmom finančných poradcov a tiež proti ich klientom, zriadia tzv. zvláštny systém včasného varovania. Ten, vzhľadom na promptné zdieľanie informácií na nadnárodnej úrovni, umožní včasné vysporiadanie sa s rizikami či prípadnými negatívnymi hrozbami.

Praktickú časť memoranda tvorí záväzok zaviesť do roka jednotný systém reportovania dát o finančno-poradenskom trhu tak, aby publikované štatistiky za Slovenska a Českej republiky boli vzájomne porovnateľné a prepojené.

„Som veľmi rád, že sa nám darí skvalitňovať vzťahy na medzinárodnej úrovni. Prehĺbenie spolupráce s českými odborníkmi je prínosom nielen pre celý náš segment, ale najmä pre státisíce klientov, ktorí do nás vkladajú svoju dôveru a očakávajú maximálne bezpečné, výhodné služby a profesionálny servis. Napĺňanie záväzkov memoranda nepochybne prispeje k lepšej ochrane finančného spotrebiteľa a finančného sprostredkovateľa, čo je jeden z hlavných cieľov našej práce,“ vyjadril sa Martin Lancz, predseda predstavenstva AFISP.

Jiří Šindelář, predseda predstavenstva ČASF k podpisu memoranda uviedol: „Memorandum o spolupráci so slovenskými kolegami vnímam ako prirodzené pokračovanie integračných aktivít na českom trhu. A tiež ako napravenie určitého historického dlhu, ktorý nám umožní oveľa intenzívnejšie a lepšie presadzovať záujmy našich členov, často spoločných. A predovšetkým bojovať proti regulačným ohrozeniam, ktoré sú hlavným problémom finančného trhu posledných rokov.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *