Sobota 24. októbra. Meniny má Kvetoslava

Slovenská pošta opäť upozorňuje na podvodné maily

Ostatné správy 30.09.2020 | 11:30 0 Komentárov

Obyvatelia Slovenska v týchto dňoch opäť dostávajú podvodné maily tváriace sa ako oficiálny maily Slovenskej pošty. Tá vyzýva na ostražitosť.

Pošta už podobné maily zaregistrovala už niekoľko krát. Upozornila na ne pred dvomi týždňami. Vyzýva klientov, aby na nereagovali.

Na podvodné maily už upozornila aj polícia na svojej facebookovej stránke. Pošta vec už postúpila orgánom činným v trestnom konaní.

Že ide o podvod, môžu ľudia rozoznať podľa viacerých faktorov. Slovenská pošta napríklad nikdy nepýta prostredníctvom e-mailov peniaze. Za zásielku zaplatí klient buď pri objednávaní tovaru, teda priamo e-shopu, alebo na dobierku, teda pri prevzatí zásielky, a to hotovosťou alebo kartou.

Slovenská pošta uvádza vo svojich e-mailoch ako trackovacie číslo podacie číslo zásielky, ktoré pozostáva z prefixu (2 písmena), 9 čísel a sufixu (2 písmená na konci, ktoré označujú kód krajiny).

„V prípade, ak adresát dostane mail, odporúčame vždy kontrolovať aj odosielaciu adresu a aby na podozrivé e-maily nereagoval, obzvlášť, ak od neho žiadajú peniaze. V prípade, že klienti na tieto podvodné maily už zareagovali a uhradili požadovanú sumu, čím im bola spôsobená škoda, odporúčame im obrátiť sa na orgány činné v trestnom konaní,“ dodáva Iveta Dorčáková.

Slovenská pošta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial