Pondelok 23. novembra. Meniny má Klement

Slovenská sporiteľňa je Banka roka 2013, podľa The Banker

Banky Peter Apolen 05.12.2013 | 13:44 0 Komentárov

Slovenská sporiteľňa získala ocenenie britského magazínu The Banker – Banka roka 2013 na Slovensku. Toto ocenenie patrí k najrešpektovanejším indexom globálneho bankovníctva a je považované za medzinárodne uznávaný ukazovateľ zdravia, sily a ziskovosti bánk. Pre Slovenskú sporiteľňu je to tento rok už piata prestížna cena.

The Banker oceňuje globálnych lídrov v bankovom priemysle za dosiahnuté výsledky, pričom ich porovnáva aj v rámci jednotlivých krajín.  Na Slovensku ocenil výborné hospodárske výsledky Slovenskej sporiteľne, ktorá predbehla svojich konkurentov.  Zavážil aj fakt, že banke sa darilo udržiavať kapitálovú primeranosť vysoko nad zákonom stanovenou hranicou a zvrátiť negatívny dopad bankovej dane zvýšením svojej prevádzkovej efektivity a využitím vnútorných rezerv. The Banker si všimol aj viacero technologických inovácií, medzi ktoré patria moderné bankové aplikácie pre smartfóny, ktoré Slovenská sporiteľňa ponúka svojim klientom.

Slovenská sporiteľňa tento rok získala ocenenie banka roka aj od amerického časopisu Global Finance a už tretí rok po sebe jej bola udelená cena najlepšia banka na Slovensku, ktorú udeľuje britský odborný časopis Euromoney. Projekt Nadácie Slovenskej sporiteľne „Cvičná banka“ sa dostal na shortlist celosvetovej súťaže E-learning awards for Excellence. Slovenská sporiteľňa si tiež odniesla aj najprestížnejšie ocenenie, ktoré sa bankám udeľuje na Slovensku –  TREND TOP Banka roka 2013. 

Zoznam ocenení, ktoré Slovenská sporiteľňa získala:

  • The Banker: Bank of the Year 2013
  • Global Finance: Best Bank in Slovakia 2013
  • Euromoney 2013 Awards for Excellence: Best Bank in Slovakia
  • E-learning awards for Excellence: shortlisted
  • TREND TOP: Banka roka 2013

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial