Nedeľa 07. júna. Meniny má Róbert

Slovenská sporiteľňa je TOP Bankou roka 2019

06.11.2019 | 15:50 0 Komentárov

Ocenenie TREND TOP 2019 v kategórii Banka roka získala Slovenská sporiteľňa. Najväčšia slovenská banka túto cenu za uplynulých osem rokov vyhrala sedem krát.

Týždenník TREND udeľoval výročné ceny za mimoriadne podnikateľské výsledky už po 22. raz v kategórii Firma roka, Banka roka a Poisťovňa roka podľa hospodárskych výsledkov. Okrem toho sa udeľovala aj cena Manažéra a Investora roka.

„Ako zodpovedný a digitálny líder chceme byť súčasťou moderného Slovenska a podporovať ľudí, biznis a idey, pretože táto krajina potrebujú ľudí, ktorí si veria a banku, ktorá verí im.  A my sa vždy budeme mať iba tak dobre, ako sa má táto krajina,“ povedal Peter Krutil, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Slovenskej sporiteľne.

Týždenník TREND pri svojom hodnotení vychádzal z údajov o podiele na trhu, o úverovaní a získavaní zdrojov. Hodnotil aj ukazovatele efektívnosti a ziskovosti. Významným ukazovateľom bola aj kapitálová primeranosť banky, ktorá hovorí o jej vybavenosti vlastnými zdrojmi vo vzťahu k rizikovo váženým aktívam. Pripravenosť na zhoršenie úverového portfólia ukazuje Coverage NPL ratio – pomer opravných položiek k hrubým zlyhaným úverom.

Pravidelným partnerom ocenenia Banka roka je spoločnosť Fincentrum.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *