Stvrtok 29. októbra. Meniny má Klára

Slovenská sporiteľňa odmeňuje klientov za pravidelné sporenie nižším úrokom na hypotéke

Slovenská sporiteľňa sa rozhodla postupne obmedziť poskytovanie stopercentných hypoték. Banka však odmeňuje klientov nižším úrokom na hypotéke za pravidelné sporenie počas predchádzajúcich dvoch rokov.  

Sporiť na bývanie sa teraz naozaj oplatí. Slovenská sporiteľňa ponúka všetkým klientom, ktorí si budú počas dvoch rokov odkladať sumu aspoň 10 eur mesačne a zo sporenia nebudú vyberať, hypotéku s najvýhodnejšou úrokovou sadzbou. Výška úveru na bývanie môže byť maximálne do 90 % hodnoty založenej nehnuteľnosti. Klienti zároveň získajú zvýhodnený  úrok na sporení na nasledujúci rok, čo predstavuje pri aktuálnych úrokových sadzbách dvojnásobné zhodnotenie a úrok až 1,5 % ročne.

„Chceme našich klientov viesť k zodpovednosti a naučiť ich sporiť na bývanie ešte skôr, ako začnú riešiť bývanie. Preto sme sa rozhodli ich za pravidelné sporenie odmeniť. Úverový vzťah je na obdobie a dnešné rekordne nízke úrokové sadzby môžu byť o pár rokov vyššie. Takzvané 100 % hypotéky môžu byť pre klientov rizikové, preto sme sa rozhodli ich postupne obmedziť a zároveň klientov motivovať, aby si časť hypotéky vopred nasporili“, povedal Igor Žganjer, ktorý v Slovenskej sporiteľni zodpovedá za rozvoj služieb pre klientov. 

Výhody Sporenia na bývanie:

  • Jedinečné sporenie na slovenskom bankovom trhu, vďaka ktorému si klient už dnes „rezervuje“ najvýhodnejšiu úrokovú sadzbu svojej  hypotéky, aj keď bývanie plánuje riešiť až v budúcnosti.
  • Prvé sporenie, ktoré ponúka klientovi až dva benefity súčasne: najlepšiu sadzba na hypotéke už po dvoch rokoch sporenia a zvýhodnený úrok na sporení, čo predstavuje pri aktuálnych úrokových sadzbách dvojnásobné zhodnotenie a úrok až 1,5 % ročne.
  • Po piatich rokoch pravidelného sporenia získa klient ďalší bonus. V šiestom roku sporenia je to dvojnásobný základný úrok na jeden rok bez ohľadu na to, či má alebo nemá úver na bývanie.
  • Nový typ sporenia je pre všetky vekové kategórie. Určený je aj pre klientov, ktorí nemajú účet v Slovenskej sporiteľni.
  • Nasporenú sumu môže klient využiť pri úvere alebo na akýkoľvek iný účel.
  • Najvýhodnejšia sadzba platí pre hypotéku na prvé bývanie, ďalšie bývanie, ako aj na refinancovanie úveru z inej banky.
Zdroj: Slovenská sporiteľňa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial