Sobota 24. augusta. Meniny má Bartolomej

Slovenská sporiteľňa prestane vydávať potvrdenky z bankomatov

Bankomaty Slovenskej sporiteľne prestanú vydávať potvrdenky o transakciách. Skončia aj letáky na pobočkách. Sporiteľňa odhaduje, že tým ušetrí 23 ton papiera ročne.

Tieto opatrenia prichádzajú po tom, ako sa v lete banka rozhodla zastaviť outdoorovú komunikáciu s cieľom znížiť vizuálny smog.

„Ako zodpovedný a inovatívny líder sme sa rozhodli zrušiť možnosť tlače papierových potvrdeniek pre svojich klientov. Ľudia čoraz viac využívajú digitálne služby, preto neočakávame, že by túto zmenu vnímali negatívne,” vysvetľuje Pavel Cetkovský, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne, ktorý je zodpovedný za enviromentálnu politiku banky. Dodáva, že len zrušením papierových potvrdeniek ušetrí banka ročne zhruba deväť ton papiera.

Súčasne sa tým zvýši aj bezpečnosť klientov, keďže množstvo potvrdeniek končí na zemi či v smetných košoch, pritom obsahujú dôverné informácie o účtoch. Informáciu o zostatku na účte a o obratoch si môžu klienti pozrieť prostredníctvom daného bankomatu bez poplatku, či prostredníctvom SMS notifikácie, online bankovníctva George, alebo výpisu z účtu.

Slovenská sporiteľňa zároveň prestáva používať letáky vo svojich pobočkách. Na propagáciu svojich produktov bude využívať digitálne možnosti ako tablety či LCD obrazovky, vďaka tomu ušetrí banka ďalších zhruba 14 ton papiera.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *