Stvrtok 28. mája. Meniny má Viliam

Slovenská sporiteľňa prináša mimoriadny balík opatrení

Banky 27.03.2020 | 11:04 0 Komentárov

Slovenská sporiteľňa prijíma vzhľadom na aktuálnu situáciu mimoriadne opatrenia, aby minimalizovala negatívny dopad súčasnej krízy.

• Garancia účtov zadarmo a zľavy z poplatku za účet na šesť mesiacov

Sporiteľňa garantuje zvýhodnené podmienky vernostného programu na dobu šiestich mesiacov pre tých, ktorý sa na ne kvalifikovali vo februári.

Pre takmer 500-tisíc klientov prináša Slovenská sporiteľňa garanciu podmienok na získanie účtov zadarmo, zvýhodnených účtov a lepších úrokov na hypotékach a spotrebných úveroch na najbližších šesť mesiacov. Aktuálny vernostný program Slovenskej sporiteľne „Výhodný súčet“ umožňuje klientom mať účet zadarmo alebo s 50 percentou zľavou z poplatku po splnení troch jednoduchých krokov. Patria sem jedna, resp. tri pravidelné platby, platenie kartou a pravidelné sporenie či investovanie. Keďže v súčasnosti čoraz viac ľudí má problém s príjmom, môže to ovplyvniť aj mesačné platby kartou či schopnosť si sporiť a investovať.

Preto každému, kto za mesiac február 2020 splnil podmienky účtu zadarmo či za polovicu, banka garantuje túto zvýhodnenú cenu na najbližších šesť mesiacov. Rovnako klienti, ktorým popri splácaní úverov nezostanú dodatočné finančné prostriedky na pravidelné sporenie alebo investovanie, neprídu o zvýhodnenú úrokovú sadzbu v programe Lepšie úroky.

• Úprava splátok úveru

Slovenská sporiteľňa operatívne vyvinula digitálny proces, cez ktorí môžu o zníženie splátok požiadať občania. Podpis zmeny zmluvy prebieha tiež online cez Georgea.

Banka súčasne intenzívne komunikuje s regulátorom a vládou, aby klientom vedela pomáhať ešte viac. „Veríme, že čoskoro budeme môcť predstaviť systémové riešenie, ktoré umožní úplný odklad splátok na 6 mesiacov tak, aby prípadné zmeny v splátkovom kalendári z dôvodu koronavírusu nemali v budúcnosti pre klienta negatívny dopad z dôvodu zápisu v úverovom registri,“ hovorí Peter Krutil, generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne.

• Pomoc pre firmy

V prípade podnikateľov a firiem je možnosť riešiť odklad splátok, predĺženie úverových rámcov aj nové peniaze na zvládnutie nepriaznivého obdobia. Opäť je možné vybaviť všetko online, bez potreby navštíviť banku. Firmy nájdu viac detailov na https://www.slsp.sk/sk/landing-pages/bezpecnebiznisbankovanie#uverova-pomoc.

• Milión eur od Nadácie Slovenskej sporiteľne a banky na boj s koronavírusom

Pomôcť sa rozhodla aj Nadácia Slovenskej sporiteľne, ktorá spolu s bankou vyčlení dar vo výške jeden milión eur na pomoc v boji s pandémiou koronavírusu. Tieto peniaze sa využijú na konkrétny účel po dohode s Ústredným krízovým štábom SR.

„Uvedomujeme si náročnú situáciu našich klientov, či už ide o jednotlivcov, rodiny, drobných živnostníkov či  firmy. Slovenská sporiteľňa rovnako ako v čase ekonomickej krízy v roku 2009, tak aj teraz stojí pri svojich klientoch a zamestnancoch. Vnímame našu zodpovednosť uľahčiť klientom situáciu v čase, keď potrebujú siahnuť na svoje úspory a nemôžu sporiť či splácať úvery,“ hovorí P. Krutil.

„Ako zodpovedný líder a najväčšia banka na Slovensku cítime spolupatričnosť a chceme pomôcť zmierniť následky tejto bezprecedentnej situácie na ľudí a celú našu krajinu. Preto sme pripravili mimoriadny balík pomoci, ktorý môže pomôcť lepšie zvládnuť dopady aktuálnej situácie. Mimoriadne opatrenia Slovenskej sporiteľne sa pozitívne dotknú pol milióna našich retailových klientov, ale aj tisícov firiem a podnikateľov. Na záver mi dovoľte vysloviť poďakovanie všetkým kolegom zo Slovenskej sporiteľne, za ich úsilie, odvahu a nasadenie v tejto náročnej situácii, v ktorej sme sa ocitli spolu s našimi klientmi,“ dodáva riaditeľ sporiteľne.

Nové pravidlá pre bankovanie na pobočkách:

  • do pobočky vstupujte iba s ochranným rúškom a po jednom,
  • ak stojíte v rade pred pobočkou, dodržiavajte bezpečný odstup 2 metre,
  • prednostné vybavenie seniorov v dopoludňajších hodinách,
  • Slovenská sporiteľňa nainštalovala 250 ochranných plexiskiel, ktoré znižujú riziko prenosu koronavírusu
  • dostupnosť a otváracie hodiny pobočiek sa dajú overiť na: www.slsp.sk/pobocky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *