Utorok 07. apríla. Meniny má Zoltán

Slovenská sporiteľňa vydáva dlhopisy s fixným výnosom 0,60 % ročne

BankyInvestície 08.03.2017 | 10:31 0 Komentárov

Slovenská sporiteľňa spustila predaj dlhopisov s menovitou hodnotou 1 000 eur a dobou splatnosti 5 rokov. Sú určené pre verejnosť a ich výhodami sú garancia fixného výnosu, nulové poplatky a vysoká likvidita. V predaji budú najneskôr do 29. marca 2017.

Nový dlhopis Slovenskej sporiteľne zabezpečuje jeho majiteľovi pravidelný výnos 0,60 % ročne. Banka ho bude vyplácať každý rok k 30. marcu až do termínu splatnosti v roku 2022.

Slovenská sporiteľňa v súvislosti s predajom neúčtuje žiadne poplatky. Rovnako pri investovaní do vlastných cenných papierov (dlhopisy, hypotekárne záložné listy) neúčtuje ani poplatky za majetkové účty, na ktorých sú vedené. Výhodou ponúkaného dlhopisu je aj jeho vysoká likvidita. Majiteľ ho môže kedykoľvek predať na Burze cenných papierov v Bratislave prostredníctvom Slovenskej sporiteľne alebo prostredníctvom ktoréhokoľvek obchodníka s cennými papiermi.

Slovenská sporiteľňa emituje celkovo päť tisíc kusov dlhopisov s menovitou hodnotou tisíc eur. Emisný kurz bol stanovený na 100,00 % menovitej hodnoty. Ponuka je určená výhradne fyzickým osobám. Minimálna výška investície nebola stanovená, maximálna je 250 000 eur. Predaj dlhopisov sa skončí najneskôr 29. marca 2017.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *