Utorok 10. decembra. Meniny má Radúz

Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na 0,89 %

BankyBývanie 24.06.2019 | 10:42 0 Komentárov

Najväčšia slovenská banka razantne znižuje sadzby hypoték. Klienti môžu získať úver už od 0,89 percenta ročne. Sadzba platí pri ročnej aj trojročnej fixácii.

Akcia platí do konca augusta. Sadzba sa vzťahuje tak na nové, ako aj refinančné úvery.

„Výhľad na zvýšenie sadzieb Európskej centrálnej banky sa posúva na neskôr, možno až na druhú polovicu budúceho roku. Cena peňazí na trhu tak zostáva veľmi nízka. Preto ako líder vo financovaní bývania na Slovensku vidíme priestor na zníženie úrokov pri úveroch na bývanie. Slovenskej ekonomike sa naďalej darí, rastie životná úroveň ľudí a ich príjmy; preto ďalej vidíme a očakávame pretrvávajúci dopyt po hypotékach“, vysvetľuje dôvody zníženia sadzieb Zdeněk Románek, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne zodpovedný za retailové bankovníctvo.

Slovenská sporiteľňa je najväčšou hypotekárnou bankou s trhovým podielom 26 percent. Tento rok získala ocenenie Hypotéka roka, ktoré udeľuje týždenník Trend a spoločnosť Fincentrum. Špeciálnu cenu za užitočnosť získala stránka www.slsphypoteka.sk, ktorá posyktuje prehľad o ponukách na realitnom trhu záujemcom o bývanie. Stránka je prepojená na databázu znaleckých posudkov banky a je tak pre klienta relevantným nástrojom, cez ktorý si môže overiť, či požadovaná cena za nehnuteľnosť nie je premrštená.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *