Utorok 19. február. Meniny má Vlasta

Slovenská sporiteľňa: Úvery obyvateľstvu vzrástli medziročne o 19%

Zisk Slovenskej sporiteľne po zdanení za prvé tri kvartáli klesol v medziročnom porovnaní o 71 % zo 138 mil. eur na 40 mil. eur.

„ Hospodárske výsledky Slovenskej sporiteľne ovplyvnil vývoj ekonomiky aj finančného sektora, najmä nárast rizikových nákladov a tiež nižšie výnosy z kurzových transakcií v súvislosti so zavedením eura. Čistý zisk v porovnateľnom období minulého roka bol pozitívne ovplyvnený výnosom z predaja Poisťovne Slovenskej sporiteľne,“ komentoval podpredseda predstavenstva Štefan Máj.

Objem úverov klientom v porovnaní s prvými tromi štvrťrokmi roka 2008 stúpol o 7 % a dosiahol 6,1 mld. eur. Z toho úvery poskytnuté obyvateľstvu tvorili 3,6 mld. eur a v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zaznamenali nárast o 19 %. Úvery na bývanie opäť potvrdili najvyššiu dynamiku rastu, keď zaznamenali 26 % medziročný rast, najmä vďaka výborným výsledkom predaja Úveru na bývanie. Trend nárastu spotrebných úverov z predchádzajúceho roka pokračoval a v porovnaní s tretím štvrťrokom 2008 sa zvýšil o 12 %.

Materská Erste Group dosiahla za prvých deväť mesiacov čistý zisk vo výške 720,1 mil. eur, čo ovplyvnil predaj poisťovní spoločnosti Vienna Insurance Group. Podľa spoločnosti Atlantik čistý zisk prekonal očakávania trhu, vydanie nových akcií sa očakávalo.

Zdroj: Atlantik FT, TS Slovenskej sporiteľne, TS Erste Group.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *