Piatok 19. októbra. Meniny má Kristián

Slovenský hedžový fond získal medzinárodné ocenenie

Investície 16.01.2017 | 13:32 0 Komentárov

Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A bol nominovaný na ocenenie najlepší nový fond – akciové stratégie na podujatí- Eurohedge Awards 2016, ktoré sa uskutoční 19. januára v Londýne. 

Eurohedge Awards je najprestížnejšie a najrešpektovanejšie ocenenie v sektore európskych hedžových fondov. Každý rok sa ho zúčastní viac než 750 manažérov hedžových fondov, investorov a profesionálov z tohto odvetvia, aby boli pri ocenení fondov s najlepšími výsledkami dosiahnutými v minulom roku.

Hedžový fond vedený slovenským investičným tímom na čele s Petrom Bálintom dosiahol počas prvého roku svojej existencie vynikajúce výsledky a vyslúžil si nomináciu na tomto podujatí. Je to zároveň prvýkrát, kedy bol hedžový fond vedený Slovákom nominovaný na ocenenie Eurohedge.

„Som veľmi hrdý, že môžem reprezentovať Slovensko na odovzdávaní cien v Londýne,“ hovorí portfólio manažér fondu a investičný riaditeľ Infinity Capital Group, Peter Bálint. „Naša stratégia je zameraná na dosahovanie výborných výsledkov z dlhodobého hľadiska. Sme veľmi radi, že získala uznanie už v prvom roku svojej existencie.

„Je to významný moment pre slovenský finančný sektor a takisto aj pre nás,“ hovorí Mark Cachia, generálny riaditeľ Infinity Capital Group. „Vo svete hedžových fondov je to ako keby sme boli nominovaní na Oskara alebo Zlatý Glóbus,“ dodáva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *