Streda 26. septembra. Meniny má Edita

Slovenský rozhlas: Poisťovne zverejnili ceny PZP

Poisťovne si splnili zákonnú povinnosť a do konca októbra zverejnili cenníky povinného zmluvného poistenia. Na trhu momentálne pôsobí už 11 poisťovní, ktoré tento produkt ponúkajú, čo znamená, že konkurencia je dostatočná.

Napriek tomu ani tento rok nezavedú trestanie nezodpovedných vodičov formou malusov, teda vyššou poistkou za spôsobené nehody.

Ak plánujete zmenu poisťovne, šesť týždňov pred koncom poistného obdobia musíte podať výpoveď. Ľuboslav Kačalka z internetového portálu Investujeme upozorňuje, že nezaplatením poistky sa zmluva nekončí: "Povinné zmluvné poistenie je ovplyvnené zákonom, ktorý hovorí o tom, že ak ja prestanem platiť poisťovni, zmluva síce zanikne, ja musím dlžné poistné dorovnať, ale na druhej strane zo zákona som povinný uzavrieť si povinné zmluvné poistenie v tej istej poisťovni nanovo."

Základné kritériá pre výpočet ceny sú aj tento rok objem a výkon motora a celková prípustná hmotnosť vozidla. O kritériách na vodičov hovorí Vladimír Cvik z portálu Netfinancie: "Vek, hodnotenie regiónu, tzn. či motorista je z krajského mesta či obce, či má alebo nemá iné vozidlá v domácnosti, či je rodičom dieťaťa, napr. do 14 rokov, či má iné poistenie v príslušnej poisťovni."

Podrobnejšie informácie na stránke Slovenského rozhlasu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *