Stvrtok 18. január. Meniny má Drahomíra

Slovnaft vyplatí dividendu 4 eurá na akciu

Investície 07.04.2017 | 09:05 0 Komentárov

Riadne valné zhromaždenie (RVZ) akcionárov spoločnosti Slovnaft, a. s., dnes rozhodlo, že spoločnosť vyplatí akcionárom dividendy z nerozdeleného zisku minulých rokov vo výške štyri eurá na jednu akciu. Celkovo tak Slovnaft vyplatí na dividendách 82,5 milióna eur.

Nominálna hodnota akcií je 33,2 eura.

Nárok na výplatu dividend má podľa jeho informácií fyzická alebo právnická osoba, ktorá bude k 13. aprílu tohto roka evidovaná u Centrálneho depozitára cenných papierov SR ako akcionár spoločnosti Slovnaft, a. s., alebo ktorej bol zriadený držiteľský účet podľa zákona o cenných papieroch.

Dividenda je splatná najneskôr do 60 dní od dátumu rozhodujúceho dňa na určenie osoby oprávnenej uplatniť si právo na dividendu.

Väčšinovým akcionárom Slovnaftu je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť MOL s 98,4  percentným podielom, ostatní akcionári držia 1,6 percent akcií.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je Slovnaft, a. s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných hmôt. Okrem toho Slovnaft prevádzkuje najväčšiu sieť čerpacích staníc v SR. 

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *