Piatok 20. októbra. Meniny má Vendelín

SLSP vydáva dlhopisy s výnosom 0,625 % ročne

Investície 02.08.2017 | 11:13 0 Komentárov

Slovenská sporiteľňa spustila predaj novej emisie dlhopisov s menovitou hodnotou tisíc eur a dobou splatnosti päť rokov. Sú určené pre verejnosť. Výnos je garantovaný po celú dobu durácie dlhopisov,

Banka bude výnos vyplácať každý rok k 18. augustu až do termínu splatnosti v roku 2022.

Dlhopis si záujemcovia môžu zakúpiť vo vybraných pobočkách banky. Nie sú s nim spojené žiadne poplatky. Rovnako pri investovaní do vlastných cenných papierov (dlhopisy, hypotekárne záložné listy) neúčtuje ani poplatky za majetkové účty, na ktorých sú vedené. Výhodou ponúkaného dlhopisu je aj jeho vysoká likvidita. Majiteľ ho môže kedykoľvek predať na Burze cenných papierov v Bratislave prostredníctvom Slovenskej sporiteľne alebo prostredníctvom ktoréhokoľvek obchodníka s cennými papiermi.

Slovenská sporiteľňa emituje celkovo päť tisíc kusov týchto dlhopisov. Emisný kurz bol stanovený na 100,00 % menovitej hodnoty. Ponuka je určená výhradne fyzickým osobám. Minimálna výška investície bola stanovená na tri tisíc eur a maximálna výška investície na 250 tisíc eur. Predaj dlhopisov sa skončí najneskôr 17. augusta 2017.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *