Utorok 07. júla. Meniny má Oliver

SLSP začala s predajom dôchodkového sporenia od NN

Penzia 02.03.2018 | 17:38 0 Komentárov

Slovenská sporiteľňa začala spolupracovať s NN Slovensko pri predaji dôchodkového sporenia v druhom a treťom pilieri. Zmluvu je možné uzatvoriť na všetkých pobočkách sporiteľne.

Od začiatku marca si záujemcovia o dôchodkové sporenie môžu v ktorejkoľvek pobočke Slovenskej sporiteľne zriadiť starobné dôchodkové sporenie v druhom pilieri s NN dôchodkovou správcovskou spoločnosťou a doplnkové dôchodkové sporenie v treťom pilieri s NN Tatry – Sympatia. „V pobočkách chceme ponúkať finančné služby pre všetky životné situácie,“ vysvetlil Zdeněk Románek, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne zodpovedný za retailové bankovníctvo.

„Chceme byť pre klientov dostupnejší a napĺňať ich potreby. Záleží nám na ich budúcnosti a chceme, aby sa mohli na nás vždy a všade spoľahnúť. Slovenská sporiteľňa je najväčšia banka na Slovensku a hlavným cieľom našej spolupráce je ponúknuť ľuďom komplexné služby, pričom myslíme aj na ich finančnú budúcnosť,“ hovorí Peter Brudňák, generálny riaditeľ NN dôchodkových spoločností. Spolupráci predchádzalo niekoľkomesačné testovanie v žilinskom a prešovskom regióne.

Podľa vlaňajších zistení Inštitútu finančnej politiky Ministerstva financií sa do druhého piliera zapája len 30 percent mladých ľudí prichádzajúcich na trh práce. „Keď však klientom situáciu vysvetlíme a ukážeme im, aké sú ich možnosti, záujem o vstup do systému výrazne rastie,“ popisuje Z. Románek.

Zamestnanci často netušia, či ich zamestnávateľ poskytuje príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie. Podľa P. Brudňáka sa tak pripravujú o peniaze. „Niektorí zamestnávatelia prispievajú bez ohľadu na výšku príspevku zamestnanca, iní dorovnávajú jeho vklad. Každopádne platí, že z pohľadu sporiteľa ide o príspevok, ktorý je veľká škoda nevyužiť,“ konštatuje.

Veľkým plusom doplnkového dôchodkového sporenia je tiež možnosť zníženia základu dane o zaplatené príspevky, a to do výšky 180 eur ročne. To znamená, že pri pravidelnom príspevku 15 eur mesačne využíva klient maximálnu daňovú úľavu a ušetrí v danom roku na dani 34,20 eur.

Z. Románek považuje zapojenie sa do druhého, a pokiaľ možno aj do tretieho piliera za jedno z najzodpovednejších rozhodnutí, ktoré môžeme urobiť. „Tu jednoznačne platí – čím skôr, tým lepšie. Demografická krivka je neúprosná a vytvoriť si popri štátnom dôchodku aj ďalší zdroj financií je niečo, s čím by sme nemali váhať.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *