Utorok 19. február. Meniny má Vlasta

Sme výkonnejšie ako banky, chvália sa poisťovne

Wüstenrot poisťovňa pripíše klientom kapitálového životného poistenia 6% a Allianz 4,39%. Obe inštitúcie v tlačových správach zhodne tvrdia, že je to viac ako v banke.

"Peniaze uložené v životnom poistení sme aj v minulom roku zhodnotili viac ako sú bežne zhodnocované úspory uložené v banke. Stále potvrdzujeme, že popri poistení svojho života si klienti nielen sporia, ale poisťovňa im garantuje zhodnotenie vložených prostriedkov a umožňuje dodatočný výnos. V dnešnej dobe je zhodnotenie rezerv na úrovni 4,39 percenta veľmi zaujímavé,“
chváli klasické (kapitálové) životné poistenie člen predstavenstva Allianz – SP Miroslav Kočan.

„Kapitálové životné poistenie je jediný finančný produkt, pri ktorom je na desaťročia garantovaná časť výnosov a klient má súčasne počas celej doby trvania presne definovanú minimálnu úroveň odkupnej hodnoty. Iný finančný produkt s týmito vlastnosťami jednoducho neexistuje,“ hovorí generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Wüstenrot poisťovne Siegfried Fatzi.

Predstavitelia obidvoch poisťovní sa snažia využiť nízku cenu peňazí na trhu a pripisujú poisteniu aj úlohu sporiaceho produktu. Poistenie však nie je primárne určené na sporenie a prináša so sebou nasledujúce riziká:

  • nízku likviditu (peniaze nie sú v prípade núdze rýchlo k dispozícii a pre nízku odkupnú hodnotu sa neodporúča vyberať peniaze najmä v úvodných rokoch)
  • neprehľadné poplatky (bežný klient zväčša netuší aká suma sa mu pripisuje na sporenie, z mesačnej platby treba odrátať cenu za poistné riziko a takisto poplatky za správu a sprostredkovanie, v prvých mesiacoch platí klient zväčša len provízie predajcovi)
  • mätúce úročenie (zhodnocované nie je tá suma, ktorá klientovi odíde z účtu, ale suma po odpočítaní vyššie spomenutých položiek).

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *