Pondelok 17. decembra. Meniny má Kornélia

Sociálna poisťovňa oznámila živnostníkom novú výšku poistného

20.07.2016 | 09:06 0 Komentárov

V týchto dňoch dostali živnostníci a ostatné samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) oznámenia Sociálnej poisťovne o výške ich sociálnych odvodov platnej od 1. júla 2016.

Sociálna poisťovňa je povinná oznámiť vznik poistenia živnostníkom do 21. júla v roku. V ojedinelých prípadoch ešte pobočky SP došetrujú údaje o danej SZČO a rozosielajú posledné oznámenia. Sociálna poisťovňa rozoslala takéto oznámenia vyše 206 tisíc živnostníkom.

Oznámenia dostali všetci živnostníci a SZČO, ktorým poistenie: zaniká, vzniká, mení sa alebo zostáva suma poistného v pôvodnej výške.

Nové odvody treba zaplatiť za mesiac júl 2016, ktorého splatnosť je do 8. augusta 2016. Živnostníci tak majú dostatok času na to, aby si na príslušnej pobočke riešili prípadné nezrovnalosti. Ak živnostník oznámenie zo Sociálnej poisťovne nedostal (a nejde o živnostníka, ktorému poistenie netrvalo doposiaľ a ani nevzniká), treba sa obrátiť na príslušnú pobočku.

V tejto súvislosti Sociálna poisťovňa upozorňuje na to, že tí, ktorí majú trvalý príkaz na platenie odvodov v banke, je treba ho zmeniť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *