Streda 26. septembra. Meniny má Edita

Sociálna poisťovňa sprístupnila kalkulačky na výpočet poistného od januára 2018

Dane 24.11.2017 | 16:10 0 Komentárov

Sociálna poisťovňa v súvislosti so zmenou minimálneho a maximálneho vymeriavacieho základu od 1. januára 2018 pripravila nové informatívne kalkulačky na výpočet poistného pre samostatne zárobkovo činné osoby a dobrovoľne poistené osoby.

Nové kalkulačky sú prístupné cez webovú stránku Sociálnej poisťovne www.socpoist.sk v časti Poistné alebo Kalkulačky. Záujemcom poslúžia pre informatívny výpočet poistného za obdobie od 1. januára 2018.

Záujemca si v kalkulačke po zadaní príjmu z podnikania a inej samostatne zárobkovej činnosti, čiastkového základu dane a zaplateného poistného môže vypočítať vymeriavací základ a následne aj jednotlivé sumy poistného.

Ide o poistné na nemocenské, starobné, invalidné poistenie a poistné do rezervného fondu solidarity. V súčte sa dozvie, koľko je celkové poistné, ktoré je povinná mesačne odvádzať Sociálnej poisťovni.

Dobrovoľne poistená osoba si v kalkulačke na výpočet poistného najprv určí, aký je typ dobrovoľne poistenej osoby, zadá svoj vymeriavací základ a kalkulačka jej informatívne vypočíta jednotlivé druhy poistného a ich súčet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *