Nedeľa 09. decembra. Meniny má Izabela

Sociálna poisťovňa vymohla elektronickými upomienkami 4,3 mil. eur

Dane 21.12.2016 | 12:21 0 Komentárov

Sociálna poisťovňa odoslala v novembri a začiatkom decembra 21 675 e-mailov a SMS správ, v ktorých upozorňovala zamestnávateľov na aktuálny nedoplatok na poistnom za september 2016. Oslovila tak 14 175 zamestnávateľov a pripomenula im nedoplatky vo výške takmer 11,9 mil. eur. Zamestnávatelia po upozornení doplatili 4,3 mil. eur. 

Doplatené poistné z celkovej upomínanej sumy predstavuje takmer 37 percentnú úspešnosť úhrady.

Sumárne za obdobie február až september 2016 Sociálna poisťovňa pripomínala zamestnávateľom nedoplatky v celkovej sume 98,3 mil. eur. Zamestnávatelia doplatili poistné vo výške 42 mil. eur, čo predstavuje viac ako 42 percentnú úspešnosť úhrady.

Sociálna poisťovňa upozorňuje na nedoplatky zamestnávateľov, ktorí majú nahlásené aktuálne kontakty – mobilné číslo alebo e-mail. Urobiť tak môžu kedykoľvek aj prostredníctvom adresy mojekontakty@socpoist.sk alebo priamo v pobočke Sociálnej poisťovne.

Prostredníctvom správ zo Sociálnej poisťovne sa o nedoplatku veľmi skoro dozvedia. Rýchlym vyrovnaním dlhu predídu narastaniu penále za každý deň meškania platby a ďalším zákonným krokom pri vymáhaní dlhu (napr. exekúcii). Pre odvádzateľa poistného je však vždy najlepšie, ak poistné uhrádza včas a v riadnej výške.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *