Stvrtok 25. apríla. Meniny má Marek

Sociálna poisťovne rozširuje rozosielanie informačných sms živnostníkom

Dane Peter Apolen 16.06.2014 | 10:57 0 Komentárov

Sociálna poisťovňa (SP) bude pripomínať živnostníkom ich nedoplatky na poistnom už nielen v Bratislave, ale najnovšie aj v Košiciach, Banskej Bystrici a v Žiline. Ako informoval hovorca SP Peter Višváder, samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO) registrovaným v týchto mestách rozošlú upozornenia už v júni. 

„Do konca roka plánuje Sociálna poisťovňa rozšíriť túto službu pre živnostníkov na celom Slovensku,“ uviedol Višváder. 

Samostatne zárobkovo činné osoby by si tak mali vlastnom záujme na pobočkách poisťovne aktualizovať svoje kontaktné údaje.

Projekt tak výrazne zlepší prehľad poistencov ich prípadných neuhradených záväzkoch voči poisťovni a zároveň tým zníži riziko vzniku nedoplatkov a penále. Zvýši sa tak i výber poistného z pohľadu Sociálnej poisťovne. Už pilotný projekt v hlavnom meste prispel k zvýšenému výberu. Po troch kolách rozoslaných správ sa pohľadávky voči SZČO znížili o viac ako 144 tisíc eur. 

„Včasná informácia pomáha aj osloveným odvádzateľom poistného, ktorí sa tak môžu vyhnúť narastaniu penále za omeškanie platby, prípadne ďalším zákonným krokom, ktoré sprevádzajú vymáhanie dlhu,“dodal Višváder.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *