Nedeľa 09. decembra. Meniny má Izabela

Sociálne odkázaní nebudú môcť hrať hazardné hry

Ostatné správy 30.11.2016 | 09:48 0 Komentárov

Všetci poberatelia dávok v hmotnej núdzi sa od budúceho roka do herní nedostanú. Zákon im totiž od nového roka zakáže hrať hazardné hry. Bude to platiť i pre ich rodinných príslušníkov, ako aj pre všetkých, ktorým bolo diagnostikované patologické hráčstvo. 

Národná rada SR definitívne schválila novelu zákona o hazardných hrách z dielne Ministerstva financií SR. Na jej základe sa vytvorí register všetkých poberateľov dávok v hmotnej núdzi, ktorého súčasťou budú aj tí, ktorým bolo diagnostikované patologické hráčstvo.

Do registra sa budú evidovať aj ľudia, ktorí sami požiadali o vylúčenie Mladší ako 18 rokov majú už dnes podľa platného zákona hrať hazardné hry zakázané.

Okrem toho sa upraví aj kvórum pri petícii za zakázanie hazardu. V Košiciach a v Bratislave bude stačiť, ak petíciu podpíše 15 percent obyvateľov nad 18 rokov. Ustanovenie sa bude týkať petícií prerokovaných v mestskom zastupiteľstve po 31. decembri tohto roka.

Novelou zákona sa upraví aj umiestnenie prevádzkovateľov hazardných hier. Herňa bude môcť byť umiestnená len v hoteloch, moteloch a penziónoch, budovách pre obchod a služby, budovách pre kultúru a na verejnú zábavu. V bytových domoch bude môcť byť herňa umiestnená len ak s tým bude súhlasiť nadpolovičná väčšina všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov. Automaty by tak mali zmiznúť napríklad z krčiem, keďže novela presúva hazardné hry do herní.

Zdroj informácií: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *