Pondelok 23. novembra. Meniny má Klement

Španielsko vytvorilo na lákanie bánk z Londýna špeciálnu komisiu

Banky 23.12.2016 | 09:40 0 Komentárov

Španielsko sa rozhodlo zobrať lákanie bánk uvažujúcich o odchode z Londýna vážne. Vytvorilo preto komisiu, ktorej úlohou je vytvoriť vhodnú pôdu na zatraktívnenie Madridu ako finančnej destinácie. Malo by ísť o súbor opatrení, ktoré by prilákali banky presúvajúce časť, alebo celú podnikateľskú entitu z Británie po brexite.

Španielske hlavné mesto ponúka solídnu dopravnú infraštruktúru, dobrú kvalitu života, dostatok kancelárskych priestorov a nízke firemné dane vo výške 25 %, vyhlásil španielsky minister financií Luis de Guindos.

Na druhej strane musí Španielsko zlepšiť fungovanie burzy, zlepšiť dostupnosť k úverom a tiež zlepšiť efektívnosť fungovania regulačného úradu.

V novej komisii majú zastúpenie členovia centrálnej banky, CNMV a ministerstvo hospodárstva. Jej úlohou je navrhnúť kroky potrebné k zatraktívneniu Madridu ako finančného centra.

Dôvodom plánovaného odchodu bánk z Londýna do vnútrozemskej Európy, je strata európskeho pasu, ktorá sa očakáva po vystúpení Británie z EÚ. To by im malo aj naďalej umožňovať ponúkať služby v Európe bez obmedzení.

V Londýne dnes sídli približne 5500 finančných spoločností, vďaka čomu je britská metropola jedným z globálnych finančných centier. O ich priazeň už súperia mestá ako Paríž, Frankfurt nad Mohanom, Amsterdam, Berlín a írsky Dublin.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial