Utorok 02. júna. Meniny má Xénia

Spoločnosť KRUK končí s vymáhaním pohľadávok prevzatých od Provident Financial

Nebankové subjekty 16.10.2019 | 10:07 7 komentárov

Inkasná spoločnosť KRUK Česká a Slovenská republika sa rozhodla ukončiť vymáhanie pohľadávok, ktoré získala od spoločnosti Provident.

Spoločnosť Kruk, ktorá sa zaoberá vymáhaním pohľadávok, sa rozhodla odpísať pohľadávky od spoločnosti Provident, ktorá zo slovenského trhu odišla v roku 2016. Klienti ich tak nemusia platiť. Suma pohľadávok dosahuje dovedna vysokých 50 miliónov eur. Informáciu priniesli Hospodárske noviny.

Dôvodom núteného odpisu je to, že pôvodné zmluvy o splátkach neobsahovali všetky zákonné náležitosti. Kruk preto komunikoval s NBS, na základe čoho sa rozhodol zastaviť ďalšie vymáhanie pohľadávok. Nie je zatiaľ jasné, kto bude znášať stratu. Buď to bude samotný Kruk, alebo si náhradu bude nárokovať od Providentu.

7 odpovedí na “Spoločnosť KRUK končí s vymáhaním pohľadávok prevzatých od Provident Financial”

 1. Miroslav píše:

  To je fajn. Ale potom sa treba spýtať, čo s peniazmi, ktoré Kruk doteraz vymohol od ľudí pod titulom Provident?

 2. ivan píše:

  konecne zadostucinenie.Bol na mna urobeny podraz obchodnou zastupkynou od providentu.vzala pozicku ktoru som.podpisala s prislubom ,ze ju bude platit .samozrejme neplatila a vsetko roky som uhradzala ja.aj spolocnosti Kruk.moja chyba,poucila som sa.som stastna,ze koli mojej hluposti platit niekoho pohladavku nemusim.dakujem.karma je zdarma…..

 3. milan píše:

  kruk ukoncila vimahane ale preco potom platim exekuciu a zrazili mu ucet

 4. marian píše:

  kruk odo mňa vymáhal nesplatenú pôžičku od providentu. Teraz mi prišlo ukončenie vymáhania a potvrdenie o bezdlžnosti. Lenže ja som pôžičku preplatil skoro o 1400 €. Ak je pôžička neplatná, tak jeto neoprávnené obohacovanie. Ako sa dostanem k preplateným peniazom.

 5. Martina píše:

  Keď tady píšu že od 2026 ukoncili provident a potom kruk prestal vimahat peniaze tak nechápem prečo môjmu druhovi dali 28mesiacov natvrdo dali mu že urobil podvod neviem zaco coje to za spravodlivosť vlastne inaci gagstry robja podvody a ešte k tomu aj spreneverila milióny tich nech stíhajú a takéto ho to chudáka.

 6. Marián mandák píše:

  A čo je z nebankovym registrom od profidentu aj to je vymazané

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *