Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

Spoločnosť Partners zvýšila počet klientov o tretinu

Počet klientov Partners Group SK medziročne vzrástol o tretinu – z minuloročných 46 tisíc na 68 tisíc. Celkové tržby spoločnosti v prvom polroku dosiahli takmer 5 mil eur, počet uzatvorených zmlúv sa prehupol cez 22 tisíc.

„Ešte viac ako v iných odvetviach sa u nás vypláca byť ku klientom úprimný a fair, lebo dôvera postavená na pevných základoch prežije aj náročnejšie obdobia,“ hodnotí prvý polrok spoločnosti jej generálny riaditeľ Bohuslav Benedek.

Podiel životných poistiek na celkovom objeme sprostredkovaných zmlúv dosiahol 32 %. Podobný podiel, 31 %, dosiahol počet sprostredkovaných zmlúv neživotného poistenia. Tu dominovalo poistenie domácností, havarijné a úrazové poistenie. Investície predstavovali 23 % sprostredkovaných zmlúv. „Tu vidíme pozitívny signál pre budúcnosť. Ľudia dnes lepšie chápu potrebu vytvárania „bezpečnostnej“ rezervy pre budúcnosť,“ dodáva B. Benedek. Podiel poskytnutých úverov dosiahol 6 % a stavebné sporenie 8 % na celkovom počte sprostredkovaných zmlúv.

„V posledných mesiacoch sú banky oveľa ochotnejšie poskytovať hypoúvery, aj keď za prísnejších kritérií ,“ približuje B. Benedek. Spoločnosť za prvý polrok 2010 sprostredkovala hypotekárne úvery v objeme viac ako 55 mil eur. Cieľové sumy stavebného sporenia sprostredkovaného spoločnosťou dosiahli takmer 17 mil eur. „Otázka bývania nespočíva len v hypoúveroch. Klientom vysvetľujeme, že včasná príprava im môže ušetriť veľké percento nákladov spojených s bývaním. Zdôrazňujeme tiež potrebu zabezpečenia príjmu a tvorbu rezerv, ktoré pomôžu klientom preklenúť aj prípadné problematické obdobia bez narušenia ich schopnosti splácať úver,“ uzatvára B. Benedek.

Zdroj: TS Partners Group SK.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *