Streda 12. augusta. Meniny má Darina

Sporiteľ zbiera aj s Mladými ľavičiarmi podpisy proti zmenám v druhom pilieri

OZ Sporiteľ chce využiť sviatok práce k zberu podpisov pod petíciu za zachovanie súčasného modelu II. piliera. K iniciatíve sa pripojilo viacero mládežníckych organizácií vrátane „Mladých ľavičiarov“.

Samotnú petíciu za zachovanie súčasného pomeru odvodov do prvého a druhého piliera (po 9% hrubej mzdy) spustilo OZ Sporiteľ už koncom marca. Sviatok práce využívajú na zviditeľnenie svojich aktivít. "Máj je sviatkom pracujúcich, ktorí si povinne platia odvody ktorych časť sa stava ich súkromným majetkom v II pilieri. Oni samy si počas odpracovaných rokov svoj dôchodok vytvárajú každomesačným odvodom z výplaty.Súčasnej vláde prudko narastá rozpočtový deficit a bude si musieť draho požičiavať peniaze, na vykrytie tejto diery. Vláde nevyšli ani predpovede o vystúpení dostatočného počtu sporiteľov z II.dôchodkového piliera, keďže rozdiel medzi vystúpenými a vstúpenými je len niečo okolo 6000 sporiteľov," uvádza sa v stanovisku OZ.

V rámci svoje členskej základne budú podpisy pod petíciu zbierať aj členovia mládežníckych organizácií KDMS, ODM, Mladí Liberáli, Nová Generácia a Mladí ľavičiari. Práve podpora Mladými ľavičiarmi sa môže javiť ako prekvapenie, samotná organizácia však upozorňuje, že sa začala formovať na protest voči koalícii Smeru s HZDS a SNS. Vo svojom stanovisku uvádzajú: "Mladí ľavičiari sa rozhodli podporiť túto akciu najmä preto, že medzi 1,5 miliónmi sporiteľov v druhom pilieri sú aj ľavicoví voliči, ktorým chce ľavicová vláda siahnuť na ich majetok," Týmto ľuďom sa toto nepáči a za týmito ľuďmi stojíme. Treba si uvedomiť, že to, čo sa pripravuje v druhom pilieri je obyčajné zoštátnenie majetku občanov. Je len otázne, či sme schopní to pripustiť už dnes alebo až keď nám budú brať pozemky či strechu nad hlavou."

Zdroj: Vyhlásenia OZ Sporiteľ a mládežníckych organizácií.

3 odpovede na “Sporiteľ zbiera aj s Mladými ľavičiarmi podpisy proti zmenám v druhom pilieri”

 1. alanrot píše:

  že už aj mladým ľavičiarom svitlo.Na druhej strane je veľká smola,že tým čo sedia v parlamente a vo vláde asi nesvitne nikdy,okrem svitu pre seba.

  • xxx píše:

   je veľmi dôležité rozlišovať medzi Mladými sociálnymi demokratmi, čo je najväčšia ľavicová mládežnícka organizácia a jej odnožou Mladými ľavičiarmi, ktorá vznikla z trucu jej predsedu, keď neboli naplnené jeho osobné záujmy v MSD. Mladých ľavičiarov tvorí do desať ľudí, ešte aj tam stihol byť rozkol za tie tri – štyri roky, čo existujú.

 2. Volic píše:

  Dodajme, ze mlady laviciar Sedlak je sedlak v pravom zmysle slova a aktualne som ho videl v drese SDKU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial