Stvrtok 02. apríla. Meniny má Zita

Spravovať cenné papiere bude jeden centrálny depozitár

Investície 21.02.2020 | 14:45 0 Komentárov

Na Slovensku bude pôsobiť a poskytovať svoje služby jeden centrálny depozitár cenných papierov. Dohodli sa na tom obaja súčasní depozitári: Centrálny depozitár cenných papierov SR, a.s. a Národný centrálny depozitár cenných papierov, a.s.

Oba subjekty už podpísali memorandum o porozumení a spolupráci, ku ktorému sa pripojili aj ich akcionári Burza cenných papierov v Bratislave, a.s. a Slovenská záručná a rozvojová banka, a.s.

Zjednotený depozitár bude spĺňať súčasné požiadavky európskej legislatívy a medzinárodných štandardov. Všetky zúčastnené strany garantujú, že celý proces, vrátane technického riešenia, nebude mať vplyv na riadne a kontinuálne poskytovanie služieb centrálnymi depozitármi cenných papierov. Rovnako všetky práva účastníkov, klientov, vrátane zahraničných, ako aj ďalších účastníkov kapitálového trhu v Slovenskej republike a zmluvných partnerov budú zabezpečené v plnom rozsahu.

Spojenie sa nijako nedotkne ani služieb, ktoré budú plne poskytované a zabezpečené počas celého procesu transakcie. Odbornú asistenciu zabezpečí nadnárodná poradenská spoločnosť KPMG, pod dohľadom Národnej banky Slovenska a Ministerstva financií Slovenskej republiky.

„Cieľom transakcie je vytvorenie jedného moderného centrálneho depozitára cenných papierov, ktorý bude poskytovať služby na vysokej profesionálnej úrovni v Slovenskej republike,“ uvádza Centrálny depozitár cenných papierov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *