Krátke správy

Goldman Sachs chce splatiť dlh americkej vláde

Goldman Sachs, optimisticky ladený vďaka náhlemu rastu zisku v prvom kvartál a 54% nárastu cien akcií, plánuje splatiť 5 mld USD americkej vláde, od ktorej získal pomoc v rámci záchranného fondu.

Amerika v červených číslach

Investori v Spojených štátoch po jednom dni voľna tlačili akciové indexy mierne do červených čísel. Po negatívnom otvorení trhov, keď sa indexy pohybovali viac ako 1,2% v záporných hodnotách, prišlo mierne oživenie a indexy sa pohybujú blízko nulovej zmeny.

Aktuálne.sk: Ťažký rok prepísal rebríčky bankárov, Londýn prepadol

Banky Ľuboslav Kačalka 14.04.2009 | 07:41 0 Komentárov

Kde vo svete najlepšie zaplatia bankára? Na americkom Wall Street. Ukazuje to prieskum organizácie Napier Scott. Pritom ešte nedávno sa na prvej priečke držali finančníci z Londýna.

Británia úroky nezmenila, Japonci majú nový protikrízový balíček

The Bank of England ponechala základnú úrokovou sazbu nezmenú na hladine 0,5%, čo bolo podľa očakávania ekonómov. Japonský stimulačný balíček v objeme 154 miliárd dolárov spozná verejnosť zajtra.

Cena ropy rástla

Cena ropy už druhý deň rástla, keď vládna správa v USA ukázala, že došlo k menšiemu než očekávanému nárastu zásob zverejňovaných ministerstvom energetiky v porovnání so skôr zverejnenými zásobami podľa inštitútu API.

S eurom sa vyplatí dovolenka v Anglicku či Maďarsku

EURO Ľuboslav Kačalka 09.04.2009 | 10:42 0 Komentárov

Anglicko je cenovo prístupnejšie ako kedykoľvek predtým. Ázia a Severná Amerika sú drahšie, Južná Amerika lacnejšia. Najdrahšie dovolenkové destinácie sú Švajčiarsko, Japonsko a Írsko - uvádza analýza Bank Austria zo skupiny UniCredit Group.

Slovenský export poklesol o 31% a import o 32,7%

Vo februári dosiahol celkový vývoz tovaru hodnotu 3 023,9 mil. eur pri medziročnom poklese o 31 %. Celkový dovoz tovaru sa znížil o 32,7 % na 2 939,6 mil. eur. Saldo zahraničného obchodu bolo aktívne v objeme 84,3 mil. eur.

Prvý štvrťrok bol na dividendy v USA najhorší od 1955

Podľa agentúry Standard&Poor's bol prvý štvrťrok v Spojených štátoch najhorší vo vyplácaní dividend od roku 1955, keď S&P začala dáta zbierať.

Aktuálne.sk: Vláde chýbajú milióny. Ľuďom sa druhý pilier páči

Penzia Ľuboslav Kačalka 08.04.2009 | 18:41 0 Komentárov

Štátny rozpočet sa rúca ministrovi financií Jánovi Počiatkovi ako domček z karát. Vo vzduchu mu lieta chýbajúcich niekoľko miliárd eur.

Japonské firmy bankrotujú

Podľa údajov spoločnosti Tokyo Shoko Research vzrástli vo fiškálnom roku 2008 (skončil v marci) bankroty japonských firiem o 12 percent na 16 146.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • marek komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Potrebujete naliehavú pôžičku na splatenie svojich dlhov? otvoriť svoj vlastný podnik? Kúpite si auto alebo doma? Som Eric Miller, legitímny a spoľahlivý súkromný veriteľ. Ponúkam všetky druhy pôžičiek. Poskytujem pôžičky za jasných a zrozumiteľných podmienok s úrokovou ...

 • Eric Miller. komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Dobrý deň, Potrebujete naliehavú pôžičku na splatenie svojich dlhov? otvoriť svoj vlastný podnik? Kúpite si auto alebo doma? Som Eric Miller, legitímny a spoľahlivý súkromný veriteľ. Ponúkam všetky druhy pôžičiek. Poskytujem pôžičky za jasných a zrozumiteľných podmienok ...

 • Johny komentoval Americké akcie sú blízko historických maxím. Čo bude nasledovať?

  Budú akcie rast, alebo klesať? Každý má svoj príbeh, ktorému verí ... Nikto budúcnosť nevidí

 • Orlando Cano komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Dnes som dostal finančnú podporu vo výške 100 000 EUR od súkromnej inštitúcie, ktorá sa s nimi spojila canoorlando11@gmail.com. Kontaktujte ho. Som si istý, že vám pomôže pán Orlando Cano.

 • investor komentoval Americké akcie sú blízko historických maxím. Čo bude nasledovať?

  Je pravda, že zisky amerických firiem sú slušné. No investície už nie. D. Trump rozosial strach a obavy z budúcnosti. Keď firmy nebudú investovať, nemôžu ani zarábať, takže budúci rast ziskov je ohrozený.

V Nemecku šrotovné do konca roka

Na Slovensku sa zrejme druhé kolo šrotovného minie už dnes a ďalšie vláda nechystá. Nemecká vláda zasa rozhodla o navýšení prostriedkov na šrotovné z 1,5 miliárd eur na 5 miliárd eur. Program bol predĺžení do konca roku.

Euro slabne už tretí deň po sebe

Európska mena včera na páre s amerických dolárom slabla už druhým dňom v rade, aby sa dostala až pod hranicu 1,33 EUR / USD, keď uzavrela na cene 1,3260 EUR / USD.

NBS: Prognóza HDP -2,4%

NBS zmenila odhad vývoja HDP na negatívny, odhaduje recesiu -2,4%. V porovnaní s prognózou z roku 2008, je to zmena o 7,1 percentuálnych bodov.

Východní členovia EÚ sa do jednostranného prechodu na euro nepustia

Členské krajiny Európskej únie zo strednej a východnej Európy sa do rýchleho unilaterálneho prijatia eura, ktoré by im podľa MMF malo pomôcť prekonať hospodársku krízu, pravdepodobne nepohrnú.

Míňate namiesto sporenia? Banka vás "prinúti" sporiť

Banky Ľuboslav Kačalka 07.04.2009 | 19:09 0 Komentárov

Peniaze sa jednoduchšie míňajú ako sporia. Vo VÚB prichádzajú s netradičným produktom, ktorý klientovi pri každej platbe kartou za nákup presunie menšiu sumu na sporiaci účet.

Podiel zlých úverov možno presiahne úrovne z veľkej hospodárskej krízy

Počas amerického obchodovania sa nedarilo bankovému sektoru, dopomohla k tomu aj správa Spoločnosti Calyon Securites, podľa ktorej narastie podiel nesplatených úverov v americkom bankovom sektore nad úrovne z veľkej hospodárskej krízy z tridsiatich rokov minulého storočia.

Podľa Sorosa sa z hospodárskej recesie najľahšie uzdraví Čína

Podľa investora Georgea Sorosa sa zo súčasnej ekonomickej recesie najskôr zotaví Čína.

Austrália má nižšiu úrokovú sadzbu 3%

Austrálska centrálna banka znížila kľúčovú úrokovú sadzbu o 0,25 % na 3 %.

Áziu tiahli dole ťažiari

Ázijské trhy dnes strácali a zmazali tak zisky z rally, ktorá vyniesla indexy späť na úroveň hodnôt z druhej polovice minulého roka.

Oficiálnym kandidátom na maďarského premiéra Gordon Bajnai

Socialistická strana (MSZP) a Zväz slobodných demokratov (SZDSZ) nominovali ako svojho oficiálneho kandidáta na post premiéra doterajšieho ministra hospodárstva Gordona Bajnaie.