Krátke správy

Káva Arabica zastavila pokles

Najväčší nárast ceny za posledný mesiac zaznamenal v rámci piatkovej obchodnej seansy na burze ICE Futures US najaktívnejší decembrový futures kontrakt na kávu typu Arabica.

Nemecké objednávky nad očakávania

Podnikové objednávky v Nemecku vzrástli v júli piaty mesiac v rade. Upravené o sezónne vplyvy oproti júnu narástli o 3,5%.

V júli menej schválených a viac čerpaných úverov

Banky Ľuboslav Kačalka 07.09.2009 | 13:53 0 Komentárov

Slovenské banky schválili v júli 724 hypoték (893 v júni). Počet skutočne čerpaných úverov bol 479 (358 v júni).

Európske obchodovanie ovplyvňuje deň voľna v zámorí

Prvý obchodný deň tohto týždňa pravdepodobne nebude jedným z najživších. USA a Kanada dnes oslavujú tzv "Labour day" a preto sú ich burzy uzavreté.

G20 sa zhodla na zachovaní opatrení

Ministri financií a bankári centrálnych bánk krajín G20 sa zhodli, že fiškálne i menové opatrenia je treba zachovať a že je treda urobiť všetko preto, aby oživenie ekonomiky bolo trvalé.

Americká nezamestnanosť na 26 ročných maximách

Miera nezamestnanosti v USA v auguste prekvapivo stúpla na 9,7 percenta z júlových 9,4 percenta. Podľa tohto ukazovateľa je situácia na trhu práce v súčasnosti najhoršia za 26 rokov.

Čína zvýši limit pre zahraničné investície

Potom, ako čínský index klesol v minulom mesiaci, sa Čína rozhodla zvýšit limit na objem investícií do akcií pre zahraničné fondy. Limit bude zvýšený o 25% na 1 miliardu dolárov.

Model recesie v tvare druhej odmocniny: Veria trhy oživeniu?

Podľa klasického modelu recesie v tvare písmena „W“ sa teraz nachádzame vo fáze doplňovania (prostredný vrchol písmena „W“), ktorá u všetkých vzbudzuje nádej skôr, než finálny dopyt spadne, aby sa potom opäť zdvihol a zamieril k druhému vrcholu. Vo svojej analýze to tvrdí hlavný stratég Saxo Bank John Hardy.

Vo využívaní internet bankingu Slováci vedú vo V4

Banky Ľuboslav Kačalka 04.09.2009 | 11:24 0 Komentárov

Slovensko je v používaní internet bankingu na čele krajín V4, v rámci európskej 27-čky mu však patrí až 18. miesto.

Štatistický úrad mení spotrebiteľský kôš

Štatistický úrad sa v súlade s revíznou politikou úradu rozhodol pristúpiť k revízii indexov spotrebiteľských cien v časovom rade od januára 2009.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • katarina komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Dobry den,prosim vas mala som uraz kolena, mam poskodenu chrupavku 3 stupna rok marodim, mam 39r a odpracovanych 13r, mozem si podat invalidny,dakujem

 • Renata komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Mam 3 krat operovanu driekovu chrbticu,1 krat operovanu krčnu chrbtivu,3 krat operacia klucnej kosti,depresie,reflux,hypotyreozu mam čiastočny inv.dôch.mam narok na plny inval.dôchodok?

 • krieger komentoval Banky hlásia: Dopyt po hypotékach neklesá

  láskavo kontaktujte bunke martin pre všetky vaše potreby úveru. je to spoľahlivý veriteľ. môžete ho kontaktovať e-mailom: bunkemartin04@gmail.com a toto rozhodnutie nebudete ľutovať.

 • jacq komentoval Slováci premárnili extrémne šance, ktoré im tento rok ponúkli finančné trhy

  Vobec ste nepochopili clanok, bez urazky. Dobre robia ked maju peniaze doma ci na beznom ucte ci dlhopisoch? Urcite NIE! S rokom 1990 sa dnesna doba vobec neda porovnavat, bezpecnych moznosti ako dobre investovat je dost, problem je len financna negramotnost 70% naroda..

 • Annie Terry komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Toto je najlepšia šanca na získanie finančnej pomoci. Naša spoločnosť sa nachádza v Bratislave. Ste 100% na získanie pôžičky od mojej spoločnosti. Máme neuveriteľnú povesť. Naším cieľom je finančne vám pomôcť. keďže naša pôžička je 100% legitímna a rýchla, sme ...

Lízing v prvom polroku medziročne poklesol o 42,7%

V prvom polroku pokračoval trend poklesu lízingového trhu. Ten medziročne poklesol o 42,7%. Lízingovým spoločnostiam pomohlo šrotovné.

Štvrtkové dáta nedokázali poslať akcie vyššie

Európske akcie sa v úvode včerajšieho obchodovania dokázali držať po troch neúspešných dňoch v zelených číslach. V popoludňajších hodinách ich podporila Európska centrálna banka, ktorej predstavitelia sa na septembrovom zasadnutí rozhodli ponechať podľa očakávaní kľúčové úrokové sadzby na úrovni 1%.

OECD predpokladá ekonomickú expanziu už v treťom kvartáli 2009

Organizácia OECD dnes vydala makroekonomický odhad, v ktorom predpokladá globálny návrat k ekonomickej expanzii už v treťom štvrťroku 2009.

Edward Prescott vystúpi v Bratislave

Banky Ľuboslav Kačalka 03.09.2009 | 17:42 0 Komentárov

Držiteľ ceny Švédskej ríšskej banky za ekonomické vedy na pamiatku Alfreda Nobela – prof. Edward C. Prescott vystúpi 22. septembra v Bratislave.

Maloobchodné tržby v pomalom oživovaní, nakupujeme viac v reťazcoch

Maloobchodné tržby v júli pomaly zmiernili svoj medziročný prepad z júnových 11,3% na 11,1%.

Tri scenára vývoja podľa Saxo Bank

Saxo Bank pracuje s tromi hypotézami ekonomického vývoja. Najpravdepodobnejšia sa podľa banky javí hypotéza, že problémy sa rozložia.

SZRB poskytla bankové záruky v objeme 29,5 mil. eur

Banky Ľuboslav Kačalka 03.09.2009 | 10:12 0 Komentárov

V prvom polroku 2009 poskytla Slovenská záručná a rozvojová banka 454 rýchlych bankových záruk v objeme 29,5 mil. eur. Podporila tak úvery v hodnote 58,7 mil. eur. Záruky sa môžu poskytovať do hodnoty 55% objemu úveru.

Zlato rástlo najrýchlejšie za 5 mesiacov

Cena zlata v priebehu včerajšieho obchodovania na New York Mercantile Exchange zaznamenala najväčší rast za posledných päť mesiacov.

Americké akcie klesali už štyri dni

Americké akciové indexy v priebehu včerejšieho obchodovania pokračovali v poklese a nadviazali tak na predchádzajúce tri dni.

Júlové úroky: Opäť nižšie zhodnotenie

Banky Ľuboslav Kačalka 02.09.2009 | 19:45 0 Komentárov

Ako vyplýva zo štatistík NBS, v júli ponúkali banky mierne nižšie zhodnotenie vkladov ako mesiac predtým. Úvery na bývanie zlacneli pri dlhších fixáciách úroku. Pri spotrebiteľských úveroch to bolo naopak.