Krátke správy

Správanie spotrebiteľov sa zmenilo najviac od 2. svetovej vojny

Banky Ľuboslav Kačalka 11.05.2009 | 10:19 0 Komentárov

Prieskum, ktorý pre spoločnosť MasterCard realizovala TNS, osvetlil viaceré parametre, ktoré ovplyvňujú nové spotrebiteľské správanie.

Pohonné látky mierne zdraželi

Spotrebiteľské ceny pohonných látok v 17. týždni roku 2009 v porovnaní s cenami v 16. týždni roku 2009 vzrástli, okrem LPG, ktorého cena mierne klesla.

BoE skomplikovala rast, euro v novom týždni silnejšie

Ako európska spoločná mena, tak britská libra si v minulom týždni dokázali prejsť výrazným rastom na páre s americkým dolárom a japonským jenom, ku ktorým spevňovali predovšetkým vďaka pozitívnemu sentimentu, ktorý na finančných trhoch zavládol potom, čo boli zverejnené výsledky amerického stress testu.

Z 19 bánk musí po stress testoch navýšiť kapitál 10 bánk

Oficiálnym výsledkom stres testov 19 finančných inštitúcií v USA je, že 10 bánk bude musieť navýšiť kapitál sumárne o 74,6 mld. USD.

ECB spúšťa kvantitatívne uvoľňovanie

Šéf ECB Jean-Claude Trichet informoval o nových "neštandardných opatreniach". Ide naprílad o predĺženie doby splatnosti pri dlhodobých refinančných operácií zo šiestich na dvanásť mesiacov.

ECB znížila sadzbu na 1%, BoE ponechala 0,5% a Česi majú po novom 1,5%

Európska centrálna banka znížila základnú úrokovú sadzbu na 1%, Česi majú od dnes 1,5% sadzbu a Bank of England ponechala 0,5% sadzbu.

Čaká sa na neštandardné opatrenia ECB

ECB dnes pravdepodobne zníži základnú sadzbu na 1%. Oveľa viac sa však očakáva oznámenie "neštandardných opatrení".

Stress testy: Wells Fargo údajne potrebuje 15 miliárd dolárov

Wells Fargo, štvrtá najväčšia americká banka, bude údajne potrebovať 15 miliárd USD, aby vyhovela požiadavku regulátorného orgánu, ktorý v súčasnosti dokončuje stress testy.

Kríza preverí finančných poradcov

Počas krízy stúpa záujem o finančné poradenstvo. Samotné maklérske spoločnosti stavajú na tomto predpoklade svoje aj náborové aktivity. To však neznamená, že prácu finančného poradcu môže robiť každý.

Napriek šrotovnému boli v marci medziročne menšie tržby v predaji automobilov

V marci sa v predaji a oprave motorových vozidiel a motocyklov realizovali tržby za vlastné výkony a tovar (ďalej len tržby) v hodnote 371,9 mil. Eur, oproti marcu 2008 klesli v stálych cenách o 7,3%.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Pitt Rose komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  A needing parent? Frustrated student? wants to grow business? down payment on car or houses? needing money for bills? paycheck coming late? Do you get the picture? Corevest Finance is currently offering out a loan to the general public @ low-interest rate. No collateral, no hidden ...

 • Mario van wyk komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Páni, zdieľam to so slzami radosti. Nikdy som nevedel, že pncfinancialservice32@gmail.com sú pravé. len mi ponúkajú pôžičku 65 000 € .. sú najlepší

 • Melissa gallien komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  vďaka finančnej službe pnc, za to, že mi ponúkol 35 000 € bez toho, aby ste mi ospravedlnili platenie peňazí. kontaktujte ich na pncfinancialservice32@gmail.com

 • Desmond Weller komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  je to naozaj skvelý mesiac v mojej rodine, po niekoľkonásobnom podvode s inými spoločnosťami som dostal 80 000 pôžičku od pncfinancialservice32@gmail.com ... sú najlepší

 • Michal komentoval Fincentrum ako prvá firma na trhu prináša aplikáciu smernice PSD2

  Dobrý deň, momentálne spolupracujeme s bankami, ktoré boli po IT stránke pripravené už počas leta. Konkrétne sa jedná o ČSOB a Tatra banku. Dokončujeme prepojenie so SLSP a následne pridáme aj VÚB. Ďalšie banky budú nasledovať.

FED sprísni kontrolu nad mimoburzovými derivátmi

FED dnes oznámil, že plánuje väčšiu reguláciu nad mimoburzovým trhom s finančnými derivátmi.

Vienna Insurance Group prepustí 1500 zamestnancov

Podľa denníka Wirtschaftsblatt VIG prepustí 1500 administratívnych pracovníkov v Rakúsku a vo východnej Európe, aby znížila náklady o 100 mil. eur.

Stredoeurópske burzy rastú, výnimkou je Poľsko

Stredoeurópske burzy včera pokračovali v raste, keď výnimku tvorila poľská burza, kde index WIG 20 stratil 0,8%.

Bankový ombudsman: Klienti sa najviac sťažujú na hypotekárne a spotrebné úvery

Banky Ľuboslav Kačalka 05.05.2009 | 12:54 0 Komentárov

Podľa výročnej správy bankového ombudsmana sa klienti najviac sťažujú na postup pri poskytovaní hypotekárnych a spotrebných úverov. Zvýšili sa aj sťažnosti v oblasti investičných služieb.

Saxo Bank: Pozor na defláciu

Saxo Bank upozorňuje, že nakupovanie komodít ako ochrana proti inflácii je príliš včasné a riziko deflácie je omnoho vyššie.

FED oznámi výsledky stresového testovania bankám

Dnes by mal FED oznámiť výsledky stress-testov jednotlivým americkým bankám, oficiálne zverejnenie výsledkov sa očakávajú vo štvrtok po zatvorení US trhov.

Čína viac podporuje domácu spotrebu

Fiškálna stimul a servis na trhu s úvermi pomohli prvýkrát od minulého júla rozhýbať čínsky výrobný sektor. Vyplýva to z aprílového prieskumu hongkonskej poradenskej spoločnosti CLSA.

Predaje áut v USA v apríli spomalili o 34,4%, výhľad je priaznivý

Predaj automobilov v apríli spomalil hlboko pod hladinu 10 miliónov, čo bol medziročný pokles o 34,4%. Naposledy vzrástol dopyt v USA podľa štatistík Autoda a Ward's AutoInfoBank v októbri 2007.

Wall Street ťahajú ceny komodít

Futures na americké akciové indexy dnes mierne posilňujú. Deje sa tak predovšetkým vďaka vyšším cenám komodít, ktoré dodávajú silu k rastu predovšetkým akciám.

Benzín a nafta mierne zlacneli

Spotrebiteľské ceny pohonných látok v 16. týždni 2009 v porovnaní s cenami v 15. týždni 2009 sa znížili, okrem LPG, ktorého cena sa mierne zvýšila.