Krátke správy

EÚ zamietla pomoc východnej Európe

Vedúci predstavitelia Európskej únie zamietli balík pomoci pre východnú Európu. Maďarsko tak nedostane pôžičku 180 miliárd eur.

Akcie Citigroup sa prepadajú o 48 %

Acie US banky Citigroup sa prepadajú o takmer 50% v reakcii na správu, že US vláda premení časť preferenčných akcií v banke na kmeňové akcie a zvýši tým svoj podiel na 30 až 40%.

ŠÚ SR: Ekonomický sentiment na najnižšej úrovni

Indikátor ekonomického sentimentu (IES) vo februári naďalej klesal a v porovnaní s januárom sa znížil o 2,9 na 76,5 p. b. vplyvom negatívneho vývoja indikátorov dôvery vstupujúcich do výpočtu okrem priemyslu.

ŠÚ SR: Rástla iba cena benzínu

Ceny benzínu mierne vzrástli. Priemerná cena 95 oktánového naturalu sa prvý raz v tomto roku prekročila hranicu 1 euro, zvýšila sa aj cena 98 oktánového naturalu.

NBS: Nepovolená činnosť All Property

Národná banka Slovenska upozorňuje na podnikateľskú činnosť obchodnej spoločnosti All Property Limited.

FOREX: Čo sa deje na trhu

Štvrtkové obchodovanie ponúklo už v ranných hodinách z Európy niekoľko zaujímavých výsledkov, keď boli na zverejnenie pripravené ešte pred otvorením európskych búrz výsledky nemeckej spotrebiteľskej dôvery (GfK), ktorá vo februári rástla na 2,8 b. (E: 2,1 b.) a britských cien domov, ktoré v januári klesali v priemere o 1,8% (E: -1,2%).

Guvernér ČNB: nálepka stredná a východná Európa nemá zmysel

Je najvyšší čas, aby si médiá uvedomili, že nálepka "stredná a východná Európa" už v inom ako geografickom kontexte nemá svoj zmysel, apeloval viceguvernér Českej národnej banky Mojmír Hampl v liste pre prestížny denník Financial Times.

Allianz riešila počas zimy 27 tisíc nehôd motoristov

Allianz – Slovenská poisťovňa do 23. 2. 2009 zaznamenala 26 814 nahlásených poistných udalostí. Z toho 14 233 sa týkalo havarijného poistenia a 12 581 v PZP.

Nezamestnanosť v Nemecku rástla pod očakávania

Nemecká nezamestnanosť vo februári vzrástla o sezónne upravených 40 000 medzimesačne.

Predaj existujících domov v USA spomalil o 5,3%

Obavy z recesie v januári opäť negatívne ovplyvnili americký trh s bývaním. Správa celoštátnej asociácie realitných kancelárií (NAR) uviedla že počet predaných domov klesol o 5,3% na najnižšiu úroveň za 11 rokov.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • akonaprenajom.sk komentoval Koľko sa dá zarobiť prenájmom bytu cez Airbnb

  Ahojte, ak by ste sa rozhodli pre Airbnb, tak si mozete pozriet obsiahli clanok s postupom krok za krokom, ako na to, ako na dane a podobne: https://www.akonaprenajom.sk/ Mozete dat vediet, niekomu z vas pomoze. Potesi ma ale spatna vazba.

 • Stanislav Hazucha komentoval Nie ste spokojní s poistným plnením? Môžete ho reklamovať

  Vidím že mnohý máte negatívnu skúsenosť s poistným plnením tých nízkonákladových poisťovní. PZP je v podstate jedno u koho si necháte vytvoriť, nejde predsa o poistenie Vášho auta, avšak ak už máte nejaké pripoistenie u lacnej poisťovne to ide tažko. Rozdieli sú naozaj ...

 • Mária Šuleková komentoval O mladomanželskú pôžičku bude možné požiadať už od 1. júla

  No to ste sa nepochlapili zase sa k tomu dostanú len vyvolení a možno aj tí čo sa dobre narodili.Na druhej strane úroky môžu ísť aj dolu to ukáže čas.

 • ilia komentoval Od júla bude možné overiť si, na koho je vedená exekúcia

  Chcem vedieť čí mám exuciu

 • Alena komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Dobrý deň, syn 35r. má uznaný plný ivalidndný dôchodok od posudkoveho. z dôvodu psychickeho ochorenia Soc. poisťovňa mu oznamila že mu chyba 50 dní odpracovanych aby mu ho uznala. Chcem sa spytat či sa chybajuce dni daju doplatit alebo ako dalej pokkračovat v rieseni tohto problemu

Predaje čipov budú klesať do roku 2013

Podľa Gartner Inc. predaje čipov celosvetovo v roku 2009 klesnú o 24 % a celkové tržby odvetvia sa nevrátia na úroveň z roku 2008 skôr ako v roku 2013.

Podľa FEDu sa americká ekonomika zotaví za 2-3 roky

Predseda guvernérov Fedu Ben Bernanke pred bankovým senátnym výborom kongresu uviedol že začiatok hospodárskeho zotavenia USA by mohol nastať v roku 2010.

V USA klesol počet hypotekárnych žiadostí

Pokles hypotekárnych žiadostí v USA v predchádzajúcom týždni klesol o 15,1 % po predchádzajúcom raste o 45,7 %.

Podnikateľská klíma Nemecka sa vo februári zhoršuje

Podnikateľská klíma Nemecka sa po dvojmesačnom zotavení zhoršila kvôli súčasnej kríze, kým výhľad zostal menej pesimistický.

V obehu je viac ako 5 miliónov platobných kariet

Banky Ľuboslav Kačalka 24.02.2009 | 22:50 0 Komentárov

Počet platobných kariet na Slovensku stúpol koncom minulého roka o 366 237 kusov na 5 255 396 platobných kariet.

Americké akcie na 11-ročnom minime

Wall Street nedokázal udržať počiatočný rast a panický výpredaj znamenal najnižšiu uzávierku od roku 1997. Medvedí sentiment, ktorý začal pred týždňom v reakcii na správu o znárodnenie veľkých bánk, pokračoval a plienil portfólia akcionárov.

AIG údajne rokuje o ďalšej vládnej pomoci

Americkej poisťovni AIG údajne ide o ďalšiu vládnu pomoc. AIG, ktorá je z 80% vlastnená štátom, očakáva v štvrtom štvrťroku stratu 60 mld USD, čo by bola najvyššia firemná strata v americkej histórii.

Soros: koniec voľného trhu

Svetoznámy investičný guru George Soros sa domnieva, že súčasné ekonomické problémy majú svoje korene v deregulácií finančného sektoru na začiatku 80. rokov.

Wall Street zaznamenal najhoršiu týždennú stratu od vlaňajšieho októbra

Hlavný index uzatváral na 6 ½ ročnom minime z obavy, že vláda bude nútená znárodniť veľké banky, neistota pretrvala na trhu aj potom, čo Biely dom vydal jasné vyhlásenie že toto opatrenie bude podporovať bankový systém.

Analytici pre Aktuálne.sk: Uľahčite život, znížte odvody

Balíček opatrení, ktorý má spasiť českú ekonomiku, odklepla v tomto týždni aj česká vláda pod vedením premiéra Mirka Topolánka. Slovenskí bankoví analytici, ktorých Aktuálne.sk oslovilo, tvrdia, že v niektorých bodoch by sa mal nechať inšpirovať aj kabinet Roberta Fica.