Krátke správy

Bernanke zostáva, nákupná horúčka pokračuje

Utorková seansa prebiehala opäť vo veľkom štýle, keď sa ani včera medveďom nepodarilo naštartovať korekciu a akcie si tak dokázali znovu podržať absolútnu väčšinu svojich doterajších ziskov.

AWD nesmie v Nemecku používať označenie "nezávislá spoločnosť"

Sprostredkovateľské spoločnosti DVAG a AWD na seba podali v Nemecku žaloby. Príslušné súdy vyhoveli obom žalobám.

UniCredit Bank: Objednávky v slovenskom priemysle v júni stúpli

Po pokračujúcom raste objednávok v nemeckom priemysle v júni konečne stúpli aj objednávky pre slovenský priemysel.

Nemecký rast: Realita alebo predvolebné nadhodnotenie?

Rast nemeckej ekonomiky Slovákov teší. Náš export je naviazaný práve na Spolkovú republiku. Saxo Bank sa v trhovom komentári pýta, ide o reálne čísla, alebo predvolebné nadhodnotenie?

mBank zatraktívnila termínované vklady a znížila úrok na sporiacom účte

Banky Ľuboslav Kačalka 25.08.2009 | 11:27 0 Komentárov

Internetová mBank motivuje klientov, aby si úložky viazali. Zvýšila totiž úrokové miery na termínovaných vkladoch a znížila úrokovú sadzbu na sporiacom účte eMax plus z 2,1% na 1,8%.

CAPITAL MARKETS: Praha v korekcii, západná Európa rastie ďalej

Akciové trhy v Európe začali obchodný týždeň výrazným poklesom, situácia sa zmenila až v druhej polovici týždňa, kedy začali akcie opäť výrazne posilňovať, uvádza sa v správe spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., o dianí na finančných trhoch za uplynulý týždeň.

Eurozóna: Priemyselné objednávky v júni medzimesačne vzrástli o 3.1 %

Priemyselné objednávky v Eurozóne v júni medzimesačne vzrástli o 3.1 %, zatiaľ čo trh čakal rast o 1.8 %.

Britský dlh rastie do neba

Aj napriek tomu, že Británia dokázala minulý týždeň príjemne prekvapiť výsledkami maloobchodných predajov, nie je to krajina, o ktorej by sa dalo povedať, že to najhoršie už má za sebou.

Program rozvoja vidieka: vyčlenených je vyše 2,5 miliardy EUR

Na Program rozvoja vidieka SR, ktorého ciele zodpovedaju prioritnej rozvojovej potrebe zvýšiť konkurencieschopnosť subjektov slovenského poľnohospodárstva, lesného hospodárstva a potravinárstva, je z verejných zdrojov vyčlenených vyše 2,5 miliardy EUR.

Zamestnávatelia: Šrotovné krízu nevyrieši

Zamestnávatelia združení v Republikovej únii zamestnávateľov (RÚZ) upozorňujú, že prípadná realizácia tretej vlny tzv. šrotovného by hospodársku krízu na Slovensku predĺžila a mala by nepriaznivý dosah na verejné zdroje, ktoré už v súčasnosti možno považovať za takmer vyčerpané.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Herr Jürg Marti komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Som pán Jurg Marti, súkromný veriteľ. Ponúkame rýchlu vianočnú pôžičku s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 2%, preto sa k nám vráťte prostredníctvom nášho e-mailu: jurgmarti0@gmail.com, kde získate viac informácií o tejto ponuke pôžičiek. S úctou, pán Jurg Marti

 • Renata komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Mam 3 krat operovanu driekovu chrbticu,1 krat operovanu krčnu chrbtivu,3 krat operacia klucnej kosti,depresie,reflux,hypotyreozu mam čiastočny inv.dôch.mam narok na plny inval.dôchodok?

 • krieger komentoval Banky hlásia: Dopyt po hypotékach neklesá

  láskavo kontaktujte bunke martin pre všetky vaše potreby úveru. je to spoľahlivý veriteľ. môžete ho kontaktovať e-mailom: bunkemartin04@gmail.com a toto rozhodnutie nebudete ľutovať.

 • jacq komentoval Slováci premárnili extrémne šance, ktoré im tento rok ponúkli finančné trhy

  Vobec ste nepochopili clanok, bez urazky. Dobre robia ked maju peniaze doma ci na beznom ucte ci dlhopisoch? Urcite NIE! S rokom 1990 sa dnesna doba vobec neda porovnavat, bezpecnych moznosti ako dobre investovat je dost, problem je len financna negramotnost 70% naroda..

 • Annie Terry komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Toto je najlepšia šanca na získanie finančnej pomoci. Naša spoločnosť sa nachádza v Bratislave. Ste 100% na získanie pôžičky od mojej spoločnosti. Máme neuveriteľnú povesť. Naším cieľom je finančne vám pomôcť. keďže naša pôžička je 100% legitímna a rýchla, sme ...

UniCredit Bank: Zvýšenie spotrebnej dane z liehu je len kozmetické

Vláda SR v stredu rozhodla o zvýšení spotrebnej dane z liehu od 1. marca 2010 o 15 percent. Podľa analytikov UniCredit Bank toto zvýšenie bude mať z hľadiska verejných financií zanedbateľný dopad.

Nemecký index PMI nad očakávanie

Nemecký index nákupných manažérov (PMI) v priemysle vzrástol v auguste na 49,0 z júlových 45,7.

USA: Nesplatených zostáva 9,24% hypoték

Počet nesplatených hypoték v USA dosiahol v druhom štvrťroku tohto roka 9,24% z celkového počtu.

Ázijské akcie poklesli

Ázijské akcie klesli a strhli index MSCI Asia Pacific k jeho najväčšiemu týždennému poklesu za posledné dva mesiace.

Bundesbanka očakáva oživenie v 3. štvrťroku

Podľa Bundesbanky sa môže nemecká ekonomika v terajšom kvartáli posilniť po tom, čo sa v predchádzajúcom štvrťroku neočakávane dostala z recesie.

Allianz – SP: Úspešne odhaľuje pokusy o poisťovací podvod

V prvom polroku 2009 prešetrili odborníci z Allianz – Slovenskej poisťovne 376 podozrivých poistných udalostí, ktoré sa týkali poistenia majetku.

Aktuálne.sk: Kvôli kríze meškajú s platbami aj klienti nebankoviek

Klienti splátkových spoločností na Slovensku majú problém s plnením záväzkov pri splácaní úverov. Spoločnosti tak museli pristúpiť k zmenám splátkových kalendárov, ako aj k prehodnocovaniu kritérií na získanie úveru.

Napriek kríze zaznamenala Poisťovňa Allianz rast v poistení

Spoločnosti Allianz sa napriek náročnosti ekonomického prostredia počas prvého polroka 2009 v krajinách strednej a východnej Európy darilo.

Nemecké akcie posilňujú

Index DAX začal dnešné obchodovanie rastom. Darí sa energetickým společnostiam E.ON (1,8 %) a RWE (1,34 %) a tiež výrobcom ocele ThyssenKrupp a Salzigtter.

Čína odkázala bankám: Úverujte menšie podniky

Banky Peter Furmaník st. 19.08.2009 | 19:50 0 Komentárov

Čínska vláda vyzvala tamojšie banky, aby hojnejšie poskytovali pôžičky malým podnikom a podporili tak ich ďalší rozvoj.