Krátke správy

Je na klientovi, aké bankovky si z bankomatu vyberie

Banky Ľuboslav Kačalka 31.03.2009 | 12:40 0 Komentárov

Až 16% výberov z bankomatov Slovenskej sporiteľne bolo v minulom roku v hodnote 500 alebo menej korún. Klienti sa zrejme aj takto vyhýbajú vysokým nominálom.

Inflácia v Európe nečakane padla

Inflácie krajín eurozóny v marci zaznamenala nečakaný pokles o polovicu voči februárovému ročnému výsledku a znovu tak rozvírila obavy z deflačných tlakov.

Rast akcií sa skončil, svetové burzy zachvátili výpredaje

Počas posledných, pre akcie úspešných, týždňov platilo, že hlavné svetové indexy neklesli dva dni po sebe, dnes je už realita iná. Eufória vypršala a trhy otvorili nový týždeň výpredajmi, najviac sa nedarilo bankovým a automobilovým akciám.

Obama dal automobilkám čas

Prezident Barrack Obama dnes dal automobilke Chrysler 60 dní na oznámenie "akceptovateľného" plánu reštrukturalizácie a 30 dní na uzavretie dohody o partnerstve s Fiatom.

Desať Slovákov členmi miliónového klubu

Desiatka slovenských finančných poradcov sa v tomto roku stane členmi Million Dollar Round Table - prestížneho klubu finančných poradcov.

Španieli znárodili Caja Castilla-La Macha

Banky Ľuboslav Kačalka 30.03.2009 | 12:43 0 Komentárov

V Španielsku došlo k znárodneniu prvej väčšej banky po 16 rokoch. Caja Castilla-La Macha bola prevzatá štátom potom, čo zlyhali snahy na jej odkúpenie konkurenčnou bankou.

V eurozóne rekordne zlá nálada

Európska komisia dnes uviedla, že ekonomická nálada v eurozóne prepadla v marci na 64,6 bodu z februárovej hodnoty 65,3 bodu.

ŠÚ SR: ceny klesli o 0,3%

V porovnaní so 7. dekádou roku 2009 sa ceny vybraných tovarov a služieb znížili v úhrne zhodne o 0,3 %.

Wall Street korigoval rast

Hlavné americké akciové indexy v piatok oslabili a skorigovali tak tretí týždenný rast v rade.

Ekonomický sentiment opäť klesal

Indikátor ekonomického sentimentu (IES) v marci naďalej klesal a v porovnaní s februárom sa znížil o 3,4 na 73,1 percentuálnych bodov vplyvom negatívneho vývoja všetkých indikátorov dôvery vstupujúcich do výpočtu.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • marek komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Potrebujete naliehavú pôžičku na splatenie svojich dlhov? otvoriť svoj vlastný podnik? Kúpite si auto alebo doma? Som Eric Miller, legitímny a spoľahlivý súkromný veriteľ. Ponúkam všetky druhy pôžičiek. Poskytujem pôžičky za jasných a zrozumiteľných podmienok s úrokovou ...

 • Eric Miller. komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Dobrý deň, Potrebujete naliehavú pôžičku na splatenie svojich dlhov? otvoriť svoj vlastný podnik? Kúpite si auto alebo doma? Som Eric Miller, legitímny a spoľahlivý súkromný veriteľ. Ponúkam všetky druhy pôžičiek. Poskytujem pôžičky za jasných a zrozumiteľných podmienok ...

 • Johny komentoval Americké akcie sú blízko historických maxím. Čo bude nasledovať?

  Budú akcie rast, alebo klesať? Každý má svoj príbeh, ktorému verí ... Nikto budúcnosť nevidí

 • Orlando Cano komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Dnes som dostal finančnú podporu vo výške 100 000 EUR od súkromnej inštitúcie, ktorá sa s nimi spojila canoorlando11@gmail.com. Kontaktujte ho. Som si istý, že vám pomôže pán Orlando Cano.

 • investor komentoval Americké akcie sú blízko historických maxím. Čo bude nasledovať?

  Je pravda, že zisky amerických firiem sú slušné. No investície už nie. D. Trump rozosial strach a obavy z budúcnosti. Keď firmy nebudú investovať, nemôžu ani zarábať, takže budúci rast ziskov je ohrozený.

Slováci sú s eurom spokojní

EURO Ľuboslav Kačalka 27.03.2009 | 12:12 0 Komentárov

Viac ako dve pätiny (44 %) oslovených Slovákov posudzujú rozhodnutie Slovenskej republiky prijať spoločnú menu euro ako správne a ďalšie takmer dve pätiny (39 %) ako skôr správne než nesprávne rozhodnutie.

Americké akcie smerujú k najúspešnejšiemu mesiacu od roku 1974

Americké akcie pokračovali včera vo svojej úspešnej sérii a hlavné indexy majú namierené k najúspešnejšiemu mesiacu od roku 1974. Počas včerajšej americkej seansy sa darilo najmä výrobcom elektroniky a staviteľom domov.

Ceny pohonných látok takmer bez zmeny

V porovnaní s cenami v 11. týždni roku 2009 spotrebiteľské ceny pohonných látok v 12. týždni roku 2009 ostali takmer na rovnakej úrovni.

HN: Šrotovné sa dnes končí. Asi len dočasne

Štátna dotácia na šrotovné sa dnes minie. Záujem o akciu však stále trvá, preto šrotovné asi bude pokračovať.

Hrozba výpovede? Rýchlo informujte banku

Banky Ľuboslav Kačalka 26.03.2009 | 17:19 0 Komentárov

Dohoda o ukončení pracovného pomeru namiesto prepustenia môže byť výhodnejšia. V takom prípade je však poistenie proti strate zamestnania zbytočné.

Ministerstvo financí USA podporuje reformu finančného systému

Americký minister financií Timothy Geithner podporil plán regulačné reformy finančného systému administrace prezidenta Obamu, ktorý má označiť problémy vrátane systémového rizika, ozdraviť dôveru a zabezpečiť funkčnosť finančných trhov.

Prekvapivo pozitívne údaje z americkej ekonomiky poslali akcie nahor

Včerajšie obchodovanie poznačili prekvapivo pozitívne makroekonomické dáta zo Spojených Štátov. Objednávky tovarov dlhodobej spotreby, ktoré sú predčasným indikátorom vývoja priemyselnej výroby v najbližšom období, vzrástli vo februári po šiestich mesiacoch poklesu medzimesačne o 3,4 % a prekonali prognózy na úrovni poklesu o 2,5 %.

Aktuálne.sk: Pozor na chyby v daňových priznaniach. Je ich dosť

Záverečný termín pre podanie daňového priznania sa blíži. Vyplnenie tlačiva však väčšinou nie je prechádzkou ružovou záhradou.

Investor: Hypotéky sa oplatí porovnávať viac ako v minulosti

Získať lacnejší úrok sa dá viacerými spôsobmi. Jedným z nich je napríklad kúpa životného poistenia. Nesprávne nastavený poistný produkt na druhej strane môže narobiť viac škody ako úžitku a mesačná platba do poistky určite bude vyššia ako úspora plynúca z nižšej úrokovej sadzby.

Sporiteľ organizuje petíciu za zachovanie II. piliera

Penzia Ľuboslav Kačalka 25.03.2009 | 13:51 0 Komentárov

OZ Sporiteľ spustilo petíciu, ktorej cieľom je zachovať súčasný pomer odvodov do prvého a druhého piliera po 9% hrubej mzdy.