Krátke správy

Najväčší objem hypotekárnych úverov poskytla Tatrabanka

Banky Ľuboslav Kačalka 02.04.2009 | 03:49 0 Komentárov

Najväčší objem hypotekárnych úverov vo februári poskytla Tatrabanka s podielom 34,17%, len o niečo menší podiel na trhu má Všeobecná úverová banka. Celkovo poskytli banky vo februári 348 hypoték v hodnote 26,8 milióna eur.

WSJ: Japonsko skúša, koľko môže utratiť, než zbankrotuje

Japonská vláda ako samovražedný letec kamikadze teraz skúša, koľko môže minúť, než investori utečú a krajinu zasiahne bankrot, napísal v komentári americký list The Wall Street Journal.

Krajiny CEE regiónu čelia najväčšej kríze od pádu komunizmu

Podľa ratingovej agentúry Fitch Ratings čelia krajiny strednej a východnej Európy najväčšej hospodárskej recesii za posledných dvadsať rokov.

Dnes začína nová investičná hra o kilogram zlata

Česká burza RM-Systém spoločne s varšavskou burzou pripravili pre investorov v štyroch stredoeurópskych krajinách investičnú hru, ktorej víťaz získa kilogram zlata.

Európske akcie vymazali časť pondelňajších strát

Po pondeľňajšom prudkom prepade hlavných európskych indexov, ktorý bol najvyšší za posledné štyri týždne, včera európske akcie získali časť strát späť. Podporili ich najmä správy z podnikovej úrovne a pozitívna nálada na komoditných trhoch.

Východná Európa je podľa Sorosa hlavným kandidátom na pomoc MMF

Krajiny strednej a východnej Európy sú hlavným kandidátom na pomoc od Medzinárodného menového fondu (MMF).

Aktuálne.sk: Šrotovné pokračuje. Rozhodla rada pre krízu

Po prvom balíku šrotovného vo výške 33 miliónov eur vláda poskytne aj druhý. Okrem Republikovej únie zamestnávateľov s tým súhlasili všetci členovia Rady pre hospodársku krízu.

OECD: Eurozóna sa v roku 2009 oslabí o 4,1%

Organization for Economic Cooperation and Development dnes odhaduje, že globálna ekonomika poklesne v 2009 o 2,7%, zatiaľ čo medzinárodný obchod klesne o 13%.

Je na klientovi, aké bankovky si z bankomatu vyberie

Banky Ľuboslav Kačalka 31.03.2009 | 12:40 0 Komentárov

Až 16% výberov z bankomatov Slovenskej sporiteľne bolo v minulom roku v hodnote 500 alebo menej korún. Klienti sa zrejme aj takto vyhýbajú vysokým nominálom.

Inflácia v Európe nečakane padla

Inflácie krajín eurozóny v marci zaznamenala nečakaný pokles o polovicu voči februárovému ročnému výsledku a znovu tak rozvírila obavy z deflačných tlakov.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Rast akcií sa skončil, svetové burzy zachvátili výpredaje

Počas posledných, pre akcie úspešných, týždňov platilo, že hlavné svetové indexy neklesli dva dni po sebe, dnes je už realita iná. Eufória vypršala a trhy otvorili nový týždeň výpredajmi, najviac sa nedarilo bankovým a automobilovým akciám.

Obama dal automobilkám čas

Prezident Barrack Obama dnes dal automobilke Chrysler 60 dní na oznámenie "akceptovateľného" plánu reštrukturalizácie a 30 dní na uzavretie dohody o partnerstve s Fiatom.

Desať Slovákov členmi miliónového klubu

Desiatka slovenských finančných poradcov sa v tomto roku stane členmi Million Dollar Round Table - prestížneho klubu finančných poradcov.

Španieli znárodili Caja Castilla-La Macha

Banky Ľuboslav Kačalka 30.03.2009 | 12:43 0 Komentárov

V Španielsku došlo k znárodneniu prvej väčšej banky po 16 rokoch. Caja Castilla-La Macha bola prevzatá štátom potom, čo zlyhali snahy na jej odkúpenie konkurenčnou bankou.

V eurozóne rekordne zlá nálada

Európska komisia dnes uviedla, že ekonomická nálada v eurozóne prepadla v marci na 64,6 bodu z februárovej hodnoty 65,3 bodu.

ŠÚ SR: ceny klesli o 0,3%

V porovnaní so 7. dekádou roku 2009 sa ceny vybraných tovarov a služieb znížili v úhrne zhodne o 0,3 %.

Wall Street korigoval rast

Hlavné americké akciové indexy v piatok oslabili a skorigovali tak tretí týždenný rast v rade.

Ekonomický sentiment opäť klesal

Indikátor ekonomického sentimentu (IES) v marci naďalej klesal a v porovnaní s februárom sa znížil o 3,4 na 73,1 percentuálnych bodov vplyvom negatívneho vývoja všetkých indikátorov dôvery vstupujúcich do výpočtu.

Slováci sú s eurom spokojní

EURO Ľuboslav Kačalka 27.03.2009 | 12:12 0 Komentárov

Viac ako dve pätiny (44 %) oslovených Slovákov posudzujú rozhodnutie Slovenskej republiky prijať spoločnú menu euro ako správne a ďalšie takmer dve pätiny (39 %) ako skôr správne než nesprávne rozhodnutie.

Americké akcie smerujú k najúspešnejšiemu mesiacu od roku 1974

Americké akcie pokračovali včera vo svojej úspešnej sérii a hlavné indexy majú namierené k najúspešnejšiemu mesiacu od roku 1974. Počas včerajšej americkej seansy sa darilo najmä výrobcom elektroniky a staviteľom domov.