Krátke správy

Drahé kovy postihol výpredaj

Augustový kontrakt zlata v piatok na New York Mercantile Exchange oslabil o 21,30 USD (2,2 percenta) na 940,7 USD/oz. Júlový kontrakt striebra prepadol o 61,8 centa (4 percentá) na 14,875 USD/oz.

Aktuálne.sk: Lacno už bolo. Slovensko môže zasiahnuť zdražovanie

Potraviny, elektronika, spotrebný tovar, či pivo a minerálky. To všetko môže zdražieť už čoskoro môže výrazne podražieť. Vláda Roberta Fica tak podporuje nákupnú turistiku u slovenských susedov a ohrozuje zamestnanosť na Slovensku.

Pomoc bankám stála európske vlády 3,8 bilióna eur

Banky Ľuboslav Kačalka 12.06.2009 | 14:21 0 Komentárov

Európske vlády poskytli na záchranu bankového sektora 3,8 bil. euro, čo je viac ako HDP Nemecka.

Východniari majú drahšie poistenie proti strate zamestnania

Región je jedným z dôležitých kritérií pri stanovení poistného za ochranu proti strate zamestnania. Odznelo to na predstavovaní pripoistenia nezamestnanosti Allianz - Slovenskej poisťovne.

NBS vydáva striebornú mincu v hodnote 20 eur

Národná banka Slovenska vydá 16. júna 2009 striebornú zberateľskú mincu v nominálnej hodnote 20 € s tematikou Ochrana prírody a krajiny - Národný park Veľká Fatra.

Cena benzínu rástla

Spotrebiteľské ceny pohonných látok v 23. týždni roku 2009 v porovnaní s cenami v 22. týždni roku 2009 vzrástli, okrem LPG, ktorého cena ostala na úrovni predchádzajúceho obdobia.

Američania stratili 1,3 bilióna dolárov

Americká centrálna banka vydala štatistiku, podľa ktorej sa čistý majetok obyvateľov USA znížil v prvom štvrťroku oproti predchádzajúcim trom mesiacom o 1,3 bilióna na 50,4 bilióna USD.

Roubini: Dolár stratí svoje postavenie

Nestane sa to cez noc, ale dočkáme sa oslabenia úlohy amerického dolára v medzinárodných menových rezervách a posilnenie rolí ďalších mien. Uviedol to na konferencii v Aténach profesor newyorskej univerzity Nouriel Roubini.

Zahraničný obchod dosiahol v apríli najvyššie saldo za 5 rokov

V apríli dosiahol celkový vývoz tovaru hodnotu 3 387,5 mil. eur. Oproti aprílu 2008 klesol o 24,3 %. Celkový dovoz tovaru sa znížil o 35,9 % na 3 015,1 mil. eur.

V máji inflácia rástla o 1,9%

V máji dosiahla medziročná inflácia v úhrne 2,2 %, jadrová inflácia 1,1 % a čistá inflácia 1,9 %.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Saxo Bank: Odporúčame rozvojové trhy

Rozvojové trhy sú podľa Saxo Bank vhodnejšie na investovanie, keďže nie sú tak zadlžené ako USA a Európa.

Šrotovné sa štátu vrátilo

Vyplýva to z analýzy, ktorú prezdentoval generálny riaditeľ sekcie energetiky MH SR Vojtech Ferencz: „Výdavky štátneho rozpočtu na „šrotovné“ sa vrátili v plnej miere aj s prebytkom.

UniCredit ponúka charitatívnu kreditnú kartu

Banky Ľuboslav Kačalka 11.06.2009 | 13:32 0 Komentárov

UniCredit Bank ponúka kreditnú kartu, s ktorou klient prostredníctvom organizácie Magna prispieva na deti v Kambodži.

Erste Group: Preferujeme dlhopisy sieťových odvetví a telekomunikácií pred štátnymi

Erste Group očakáva obrat v raste HDP krajín strednej a východnej Európy v druhom polroku 2009. Krajiny s veľkým podielom priemyslu nemusia dosiahnuť predchádzajúci rast, pretože rast spotreby založený na zadlžovaní je pravdepodobne na konci.

Američania majú rekordný deficit

Federálny rozpočet USA za máj skončil deficitom 189,65 miliardy dolárov, čo je rekordný údaj. Schodok sa prehĺbil z 165,93 miliardy USD z minulého mája.

Zvýšiť alebo znížiť základné úrokové sadzby?

Člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) Alex Weber vyhlásil, že centrálne banky budú možno musieť zvýšiť úrokové sadzby ešte pred tým, ako vzniknú inflačné riziká.

SBA tvrdí, že pomoc bankám nie je potrebná

Banky Ľuboslav Kačalka 10.06.2009 | 13:30 0 Komentárov

Pomoc bankovému sektoru nie je potrebná, tvrdí Slovenská banková asociácia. Návrh zákona vníma ako preventívne opatrenie, ktoré je pripravené v súlade s odporúčaniami Európskej komisie.

Čo nakupuje Warren Buffett?

Odpoveď na túto otázku určite zaujíma nejedného z obchodníkov s akciami, ktorý by rád rozmnožil svoje imanie podobným spôsobom, ako sa to podarilo jednému z najbohatších investorov planéty.

Nemecko reštrukturalizuje štátne banky

Banky Ľuboslav Kačalka 10.06.2009 | 08:11 0 Komentárov

Nemecká vláda pripravuje reštrukturalizáciu a vlnu fúzií v sektore nemeckých štátom vlastnených bánk. Uviedol to spolkový minister financií Peer Steinbrueck.

NBS vydá pamätnú dvojeurovú mincu

Banky Ľuboslav Kačalka 09.06.2009 | 18:18 0 Komentárov

NSB vydá v novembri pamätné euromince v nominálnej hodnote 2 eurá pri príležitosti 20. výročia udalostí zo 17. novembra 1989.