Krátke správy

The Banker: J. Počiatek najlepším európskym ministrom financií

Ján Počiatek je podľa britského mesačníka The Banker „Najlepším ministrom financií Európy za rok 2008“. The Banker ocenil prístup ministra financií ku konsolidácii slovenských verejných financií, čo umožnilo prijatie Slovenska do eurozóny ako prvého spomedzi krajín Višegrádskeho zoskupenia.

V obehu je ešte asi 66 miliárd korún

EURO Ľuboslav Kačalka 05.01.2009 | 13:05 0 Komentárov

Podľa Národnej banky Slovenska bolo koncom roka v obehu 77 miliárd korún, teda približne polovica hodnoty, ktorá bola v obehu na konci roka 2007. Za prvé štyri dni stiahli z obehu 11 miliárd korún.

Banky poskytujú plné služby

EURO Ľuboslav Kačalka 04.01.2009 | 20:23 0 Komentárov

Banky v stanovenom termíne zvládli prechod na euro. Platba kartami či výber hotovosti boli možné už od prvých hodín nového roka. Zadávanie platobných príkazov, či prístup k internetbankingu bol prvé dni obmedzený.

Banky budú otvorené aj cez víkend

EURO Ľuboslav Kačalka 01.01.2009 | 18:02 0 Komentárov

Dnes budú banky otvorené ako v bežný pracovný deň. Asi tretina pobočiek všetkých bánk bude otvorená aj cez víkend. Sústrediť sa však budú len výmenu korún za eurá.

Aktuálne.sk: Slovenská koruna dáva posledné zbohom

EURO Ľuboslav Kačalka 01.01.2009 | 12:53 0 Komentárov

Slovenská koruna má za sebou krátku minulosť. Pôvodne Česká a Slovenská republika vytvorili 1. januára 1993 menovú úniu. Tá mala písať svoju históriu až do leta toho istého roka. Predsedovia vlád Vladimír Mečiar a Václav Klaus sa totiž v polovici januára roku 1993 dohodli, že k menovej odluke príde predčasne.

S kartami podľa očakávania problémy neboli

EURO Ľuboslav Kačalka 01.01.2009 | 12:39 0 Komentárov

Krátko po polnoci nabehli všetky bankomaty a platobné terminály do bežnej prevádzky. Podľa Slovenskej bankovej asociácie je sieť kariet, bankomatov a POS terminálov od 2:00 hod. plne funkčná tak, ako počas bežnej prevádzky. Výbery a platby prebiehajú v eurách.

Prvý výber eur polhodinu po polnoci

EURO Ľuboslav Kačalka 31.12.2008 | 11:24 0 Komentárov

Prvé eurá z bankomatu na Slovensku vyberie polhodinu po polnoci na Námestí SNP v Bratislave splnomocnenec vlády pre zavedenie eura Igor Barát.

Ako sa budú banky správať na prelome rokov

EURO Ľuboslav Kačalka 30.12.2008 | 16:03 0 Komentárov

Prechod na euro znamená, že v období od 31. decembra 2008 do 5. januára 2009 budú banky fungovať v obmedzenom režime. Bankomaty budú mimo prevádzky len niekoľko hodín, platobné príkazy budú obmedzené až do 5. januára. Pobočky bánk budú prvé januárové dni predovšetkým meniť peniaze.

Aktuálne.sk: Začala ďalšia vlna útoku na peňaženky spotrebiteľov

Výpredajový ošiaľ sa začal. Niektoré obchody sa zatiaľ tvária nenápadne, pred inými si pri vstupe ani nevšimnete ich názov pre gigantické a početné pútače, ktoré zákazníkov informujú o výške zliav.

Štatistický úrad: Najhoršia nálada od marca 1997

Ekonomická kríza vo svoje sa prejavuje nižšou dôverou aj na Slovensku. Podľa Štatistického úradu indikátor ekonomického sentimentu v decembri pokračoval v poklese, keď sa v porovnaní s novembrom znížil o 6,2 na 82,2 percentuálnych bodov vplyvom negatívneho vývoja všetkých indikátorov dôvery vstupujúcich do výpočtu.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Maro komentoval Vracajú sa zlatu opäť jeho „zlaté časy“?

  Takze netreba kupovat fyzicke zlato, ale paierove? V amerike bol v minulosti sudny proces ked chlap zazaloval velku banku, ze mu predala papierove zlato, ktore nevlastnila(objem papieroveho zlata je minimalne 10x vacsi ako fyzickeho). Banka si veselo uctovala poplatky za skladne. Verdikt bol, ...

 • Rhett komentoval Na úspory Slovákov opäť útočia pyramídové hry

  Tak prečo do dnes existujú MLM FIRMY ako HERBALIFI, RL KOSMETICS a strašne veľa iných? Ten systém je veľmi dobrý, len treba niečo preto robiť!

 • Jan komentoval Exekútor musí stihnúť vymôcť pohľadávku do uplynutia premlčacej lehoty

  Prečítali som príspevky na tomto fóre..to ako do najbližšej popelnici sa tu niečo pýtať..ako keby som sa pýtal záchodovej misy aký mala dnes deň ako sa city...aj ja mám svoje problémy...ale tu nám nikto neodpovie..no za rozumnú cenu..toľko pravnnikov za určitú sumu pomôžu....

 • jamesia komentoval V ére nízkych úrokových sadzieb až na večné časy

  Ahoj, ja som Jamesia Williams Po tom, čo som bol vo vzťahu s Andersonom celé roky, on sa so mnou rozišiel, urobil som všetko, čo bolo v mojich silách, aby som ho priviedol späť, ale všetko bolo zbytočné, chcel som ho späť tak moc kvôli láske, ktorú mám pre neho, Prosil som ho so ...

 • wolfram krause komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Ponuka úverov získajte svoje pôžičky vo výške 2%, úvery v rozsahu od 1000 eur do 1 milióna eur nás kontaktujte prostredníctvom nášho e-mailu nižšie a získajte svoj úver ešte dnes EMAIL- (LENINGKREDIT1@HOTMAIL.COM) WhatsApp (+447537182213)

Aktuálne.sk: Na Silvestra zavrie pošta všetky pobočky, kvôli euru

EURO Ľuboslav Kačalka 29.12.2008 | 11:14 1 Komentár

Na Silvestra budú z dôvodu prechodu na euro všetky pobočky Slovenskej pošty pre bežných klientov zatvorené. Výnimkou bude poskytovanie niektorých služieb mimo pobočky pošty.

Ceny v priemysle klesli o 0,2%

Ceny priemyselných výrobcov pre domáci trh klesli v novembri oproti októbru o 0,2%. Podľa Štatistického úradu sa tak udialo vplyvom zníženia cien produktov priemyselnej výroby o 1,7%. Ceny nerastných surovín vzrástli o 3,2%, elektrickej energie, plynu, pary a teplej vody o 1,5%.

České dôchodky na Slovensko v eurách

Penzia Ľuboslav Kačalka 22.12.2008 | 17:02 0 Komentárov

Prechodom na euro sa nezmení spôsob vyplácania českých dôchodkov na Slovensko. Česká národná banka bude prevádzať české koruny na eurá a to v aktuálnom kurze. Príjemcom dôchodkov nevznikajú nijaké povinnosti.

NBS očakáva mierne obnovenie rastu v roku 2010

Národná banka Slovenska predpokladá v roku 2009 výraznejšie spomalenie HDP „najmä v dôsledku znižujúceho sa exportu a domáceho dopytu.“ Rovnaké faktory by mali v roku 2010 zvyšovať, čo sa podľa NBS prejaví na miernom raste HDP.

Obchodovanie na burzách v zahraničí cez sviatky

V pondelok a utorok sa bude na všetkých trhoch obchodovať štandardne. Počas ďalších dní budú burzy fungovať obmedzene. Ponúkame prehľad obchodovanie na burzách v zahraničí cez sviatky.

ŠÚ SR: Slováci neočakávajú od eura zmenu

EURO Ľuboslav Kačalka 19.12.2008 | 10:21 0 Komentárov

Takmer 40% Slovákov sa domnieva, že zavedením eura sa pre nich nič nezmení. Z novembrového výskumu ŠÚ SR vyplýva, že 25% obyvateľov vníma zavedenie eura ako prínos a 29 % populácie vo veku 16 a viac rokov vcelku ako nevýhodu.

Od januára si 10 a 20 halierniky nevymeníte

Banky Ľuboslav Kačalka 19.12.2008 | 10:20 0 Komentárov

Od Nového roka si nebudú môcť Slováci vymeniť 10 a 20 halierové mince. Ich platnosť sa skončila 31. 12. 2003. Posledné tri roky si ich mohli Slováci vymeniť za platné mince už iba v Národnej banke Slovenska.

Korunami sa dá platiť do 16. januára

EURO Ľuboslav Kačalka 18.12.2008 | 10:16 0 Komentárov

Do zavedenia eura zostávajú necelé dva týždne. Od prvého januára však bude na Slovensku duálny obeh. Až do 16. januára sa bude dať platiť korunami aj eurami.

Banky: úvery sme neobmedzili

Banky Ľuboslav Kačalka 18.12.2008 | 08:50 0 Komentárov

Napriek globálnemu dopadu finančnej krízy a nie práve optimistickým vyhliadkam budúceho rastu ekonomiky Slovenska banky neobmedzili poskytovanie úverov podnikom a obyvateľstvu – tvrdí to Slovenská banková asociácia.

Počet poskytnutých hypoték v októbri

Banky Ľuboslav Kačalka 17.12.2008 | 13:12 0 Komentárov

V októbri poskytli slovenské banky menej hypoték ako v septembri. Podľa informácií Národnej banky Slovenska, v októbri uzatvorili 1324 zmlúv. Objem čerpaných prostriedkov bol vyše 2,3 miliardy korún.