Krátke správy

Erste Group: Preferujeme dlhopisy sieťových odvetví a telekomunikácií pred štátnymi

Erste Group očakáva obrat v raste HDP krajín strednej a východnej Európy v druhom polroku 2009. Krajiny s veľkým podielom priemyslu nemusia dosiahnuť predchádzajúci rast, pretože rast spotreby založený na zadlžovaní je pravdepodobne na konci.

Američania majú rekordný deficit

Federálny rozpočet USA za máj skončil deficitom 189,65 miliardy dolárov, čo je rekordný údaj. Schodok sa prehĺbil z 165,93 miliardy USD z minulého mája.

Zvýšiť alebo znížiť základné úrokové sadzby?

Člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) Alex Weber vyhlásil, že centrálne banky budú možno musieť zvýšiť úrokové sadzby ešte pred tým, ako vzniknú inflačné riziká.

SBA tvrdí, že pomoc bankám nie je potrebná

Banky Ľuboslav Kačalka 10.06.2009 | 13:30 0 Komentárov

Pomoc bankovému sektoru nie je potrebná, tvrdí Slovenská banková asociácia. Návrh zákona vníma ako preventívne opatrenie, ktoré je pripravené v súlade s odporúčaniami Európskej komisie.

Čo nakupuje Warren Buffett?

Odpoveď na túto otázku určite zaujíma nejedného z obchodníkov s akciami, ktorý by rád rozmnožil svoje imanie podobným spôsobom, ako sa to podarilo jednému z najbohatších investorov planéty.

Nemecko reštrukturalizuje štátne banky

Banky Ľuboslav Kačalka 10.06.2009 | 08:11 0 Komentárov

Nemecká vláda pripravuje reštrukturalizáciu a vlnu fúzií v sektore nemeckých štátom vlastnených bánk. Uviedol to spolkový minister financií Peer Steinbrueck.

NBS vydá pamätnú dvojeurovú mincu

Banky Ľuboslav Kačalka 09.06.2009 | 18:18 0 Komentárov

NSB vydá v novembri pamätné euromince v nominálnej hodnote 2 eurá pri príležitosti 20. výročia udalostí zo 17. novembra 1989.

Zmizlo z českých penzijných fondov 5,9 miliardy korún?

Penzia Ľuboslav Kačalka 09.06.2009 | 17:08 0 Komentárov

České Hospodárske noviny dnes zverejnili informáciu, že v penzijných fondoch chýba zhruba 5,9 miliardy českých korún. Česká národná banka takéto informácie odmieta.

Najväčšia japonská poisťovňa prichádza na Slovensko

Japonská poisťovňa Mitsui Sumitomo plánuje zo Slovenska riadiť svoje aktivity v strednej Európe. Jej rozvoju má pomôcť najmä servis pre japonské spoločnosti.

Štatistický úrad: Ceny klesajú

V porovnaní so 14. dekádou roku 2009 sa ceny vybraných tovarov a služieb v úhrne znížili zhodne o 0,2 %.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Podľa FEDu sú plány amerických bánk dostatočné

Všetkých desať veľkých amerických bánk, ktoré dostali od vlády za úlohu získať dodatočný kapitál, predložilo dostatočné plány na dosiahnutie tohto cieľa. Uviedla to v noci na dnes americká centrálna banka (FED).

Ceny nehnuteľností v USA môžu klesať ešte roky

Ceny domov v Spojených štátoch môžu byť uprostred svojho zostupu a ich ďalší pokles môže trvať ešte roky, domnieva sa profesor financií na Yale University Robert J. Shiller.

V apríli nemecký priemysel neklesal

Nové nemecké priemyselné objednávky za apríl zostali na marcových hodnotách, čím podporili nádeje krajiny v obnovu priemyselného sektora.

Slovensko vydáva dvojročné dlhopisy

Ministerstvo financií Slovenskej Republiky vydáva dlhopisy s nulovým kupónom so splatnosťou 1.4.2011 v objeme 208.8 mil. EUR, dopyt bol na úrovni 301.9 mil. EUR, priemerný výnos bude 2.777 %.

Americké banky zakrývajú straty v účtovníctve

Banky Ľuboslav Kačalka 08.06.2009 | 12:09 0 Komentárov

Veľké americké banky tvrdia, že sa opäť stúpajú. V prvom štvrťroku bolo päť najväčších bánk profitabilných a spamätali sa z rekordných strát vo štvrtom štvrťroku. Ceny ich akcií výrazne poskočili hore.

Najvyššia miera nezamestnanosti v USA za posledných 26 rokov

Americké akcie v piatok po optimistickom začiatku, ale negatívnym pokračovaní skončili mierne v mínuse. Podobne zmiešané boli aj informácie, na základe ktorých sa trh pohyboval.

Stavebná produkcia v apríli medziročne klesla o 5,3%

Stavebná produkcia v apríli dosiahla 456 mil. eur a v porovnaní s aprílom 2008 klesla o 13,9%.

HDP ťahali domácnosti, teraz sa podpísali pod prepad

K ťahúňom rastu HDP patrili v minulosti domácnosti. Práve tie sa spoločne so zahraničným obchodom najviac podieľali na poklese hrubého domáceho produktu v prvom kvartáli.

Odchod ING z desiatich krajín sa netýka Slovenska

Banky Ľuboslav Kačalka 05.06.2009 | 12:06 0 Komentárov

Medializovaná informácia o tom, že ING plánuje stiahnutie svojich aktivít z 10 krajín, sa netýka ČR ani Slovenska.

Česi zarábali priemerne o 141 eur viac, ich mzdy rástli pomalšie

Kým primerná slovenská mzda v prvom kvartáli bola 710 eur, v ČR dosiahla 851 eur. Slovenské mzdy však rástli rýchlejšie, v bežných cenách o 4,7%, v ČR to bolo 2,4%.