Krátke správy

Ako vníma odchod Michaela Frahnerta z čela OVB sprostredkovateľský trh?

Generálny riaditeľ OVB Holding AG Michael Frahnert bol v utorok s okamžitou platnosťou odvolaný z čela holdingu. Spoločnosť dôvody jeho odchodu nezverejnila.

ŠÚ SR: Vývoj slovenského hospodárstva za máj a prvých 5 mesiacov

V máji pretrvával medziročný pokles priemyselnej výroby, stavebnej produkcie a tržieb za vlastné výkony a tovar vo väčšine vybraných odvetví. Pokračovalo zmierňovanie medziročného rastu spotrebiteľských cien (inflácie).

OVB: Odvolali generálneho riaditeľa

AKTUALIZOVANÉ: Michael Frahnert bol včera včera odolaný z pozície generálneho riaditeľa OVB Holding AG. Informáciu priniesol český server Investujeme.cz.

Čína doviezla rekordný objem medi

Čínsky colný úrad dnes uviedol, že najväčší spotrebiteľ medi na svete doviezol v júni takmer 379 000 ton tohto kovu. To je historicky najvyššia hodnota a o 12 percent viac ako predchádzajúci mesiac.

Ropa rastie už piaty deň

Už piaty deň v rade sa rástla na York Mercantile Exchange cena ropy. Rastu pomohol pozitívny vývoj na akciových trhoch, ktoré tiahnu hore lepšie ako očakávané hospodárske výsledky amerických spoločností.

Partners: Nie každý si môže požičať výhodne

Podľa údajov ministerstva financií predstavovala priemerná RPNM krátkodobých spotrebných úverov do 1 500 eur v prvom štvrťroku 2009 viac ako 66%.

Štúdia ACCA: 61% respondentov tvrdí, že kríza ešte nedosiahla dno

Asociácia profesných účtovníkov varuje pred pomalým zotavením z krízy. Podľa výsledkov prieskumu medzi členmi z 80 krajín bude najväčším problémom dostupnosť pôžičiek.

Bernanke vystúpi s plánom na ukončenie monetárnej expanzie

Guvernér FEDu Ben Bernanke dnes vystúpi v US Kongrese s plánom na ukončenie terajšej stratégie monetárnej expanzie. Zajtra prehovorí v US senáte.

Japonský trh doháňal včerajšie zisky

Ázijské trhy sa dnes obchodovali zmiešane, zatiaľ čo japonský index Nikkei 225 posilnil a doháňal tak včerajší rast, vďaka tomu, že v pondelok zostala tamojšou burza zatvorená, ostatné indexy už tak jednoznačný vývoj nevykazovali.

Saxo Bank: Ropa v 3Q možno klesne na 55 dolárov

Analytici Saxo Bank sa domnievajú, že ropa bude mať v 3. štvrťroku tendenciu k väčšej korekcii, ktorá by ju mohla doviesť k úrovni 55,50 USD.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

S&P čaká najstrmšia rally

Podľa odhadov banky Goldman Sachs porastie index S&P 500 do konca roka najrýchlejším tempom od roku 1982.

Cena kávy rastie

Septembrový kontrakt kávy Arabica si v piatok na Intercontinental Exchange polepšil o 3,05 centa (2,6 percenta) na 1,187 USD za libru.

ČSOB plánuje zlúčiť niektoré fondy

Banky Ľuboslav Kačalka 20.07.2009 | 09:24 0 Komentárov

ČSOB predložila NBS návrh na spojenie štyroch fondov do dvoch.

Ázijské trhy ťahajú komodity

Ázijské akciové trhy začali tento týždeň rastom, keď sa darilo najmä producentom komodít, ktorí profitovali z odrazu cien základných surovín smerom hore a aj viere, že globálna ekonomika už dosiahla svoje dno.

Čo bude nasledovať po úspešnom týždni?

Uplynulý týždeň sa niesol v znamení pozitívnych makrovýsledkov. Či pozitívna nálada vydrží aj tento týždeň je otázne.

Uplynulý týždeň sa niesol v znamení pozitívnych výsledkov

Uplynulý týždeň sa niesol v znamení pozitívneho trendu, ktorý prevažne pramenil z výsledkovej sezóny. Tá vykazuje lepšie výsledky, než sa očakávalo.

Výsledky Google: Technologický sektor sa spamätáva dlhšie

Google Inc. (GOOG) zaznamenal za druhý kvartál pomalší rast príjmov, čo naznačuje, že by obnova výkonnosti technologického sektora mohla trvať o niečo dlhšie, ako investori pôvodne očakávali.

Cena benzínu rástla, nafta klesala

Vývoj spotrebiteľských cien pohonných látok bol v 28. týždni ovplyvnený najmä zvýšením cien natural 98 oktánového benzínu a znížením cien motorovej nafty.

Ceny pohonných hmôt rástli

Spotrebiteľské ceny pohonných látok v 27. týždni vzrástli, okrem natural 98 oktánového benzínu, ktorého cena klesla.

Roubini radí kupovať

Americké akcie včera pokračovali v raste už štvrtý deň a predviedli najdlhší nárast za posledných 6 týždňov, keď ekonóm Nouriel Roubini - známy svojimi pesimistickými prognózami - prekvapivo oznámil, že to najhoršie z finančnej krízy je za nami a že recesie pravdepodobne skončí tento rok.