Krátke správy

Aktuálne.sk: Menej luxusu, viac šetrenia

Globálna ekonomická kríza sa pomaly, ale isto, vkráda aj do slovenskej ekonomiky. Uťahovanie opaskov sa tak stáva čoraz reálnejšie. Podľa analytikov budeme dvakrát merať, najmä pri nákupe drahších tovarov určených na dlhodobú spotrebu.

Americký realitný index zotrváva v poklese už 28 mesiacov

Podľa novembrového prieskumu vykazuje zložený realitný cenový index 10 a 20 metropolitných oblastí USA 28 mesiacov nepretržitého poklesu. Kľúčový index cien domov bol na vrchole v polrok 2006.

NBS sa lúčila s korunou bez intervencie

Banky Ľuboslav Kačalka 28.01.2009 | 08:20 0 Komentárov

Národná banka Slovenska vo svojej správe o menovom vývoji informovala o medziročnom náraste inflácie v decembri o 3,5%, jadrová inlácia narástla o 3,8%.

Slovenská Salve Group sa úspešne etablovala v Rumunsku

Slovenská spoločnosť Salve Group sa stala v roku 2008 lídrom v oblasti finančného poradenstva na rumunskom trhu. Počas dôchodkovej reformy sprostredkovala cez svoje dcérske firmy Salve Club broker de Pensii a Fincop broker de Pensii poradenstvo pri výbere penzijného fondu viac ako 300 000 klientom.

NBS stiahla z obehu 86% hotovosti

EURO Ľuboslav Kačalka 27.01.2009 | 09:07 0 Komentárov

Národná banka Slovenska stiahla z obehu už 86% korunovej hotovosti. V obehu je tak ešte asi 21 miliárd korún.

Euro z predzásobenia môžu podnikatelia vrátiť do konca februára

EURO Ľuboslav Kačalka 27.01.2009 | 08:49 0 Komentárov

Národná banka Slovenska predĺžila všetkým bankám lehotu pre vrátenie euromincí z predzásobenia v pôvodnom balení do 28. februára 2009, namiesto pôvodného termínu 31. januára 2009.

České OVB posilňuje vedenie

S účinnosťou od januára 2009 bola ďalšou prokuristkou českej OVB spolu s Michaelou Kohoutovou vymenovaná Alena Šťastná. Počas svojho takmer pätnásťročného pôsobenia v OVB zastávala Šťastná rôzne pozície.

Obama podpísal novelizáciu energetického zákona

Americký prezident Barack Obama podpísal novelizáciu energetického zákona ktorý nariaďuje automobilovému sektoru vyrábať úsporné vozidlá už od roku 2011 čím Spojené Štáty začne ako najväčší svetový producent novú éru výroby nákladných a osobných automobilov.

Zlato dosiahlo trojmesačného maxima

Na úroveň trojmesačného maxima vzrástla v rámci piatkovej obchodnej seansy na burze COMEX division New York Mercantile Exchange cena najaktivnejšieho februárového futures kontraktu na zlato. Príčinou sa stal globálny prepad akciových indexov, čo zvýšilo rast dopytu po zlate, ako určitej forme investorské istoty.

Freddie Mac môže opäť otriasť akciovým trhom

Investície CI KOMODITY 26.01.2009 | 12:58 0 Komentárov

Hlavné akciové indexy ukončili piatkové obchodovanie v zmiešanom pásme, kedy technologický sektor dokázal po zverejnení lepšieho výsledku spoločnosti Google potiahnuť technologický sektor, ale negatívne prijaté výsledky spoločnosti General Electric zabránili postupu do zelených čísel pri indexe DJIA 30. Piatkový akciový kokteil: DJIA 30 -0,56%/8077, SP 500 +0,54%/831, Nasdaq Composite +0,81%/1477. Dnešný Nikkei 225 -0,81%/7682.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Martina komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Dobry vecer zistili mi na magnetickej rezonacii cystu kkrizoch mam narok nainvalidny dochodok

 • Teodora Dobreva komentoval Bankám sa oplatia aj pôžičky s nulovým úrokom

  Som tak nadšený, práve som dostal pôžičku vo výške 66 000 eur na začatie nového podnikania od oprávneného veriteľa. Tu je e-mailová adresa veriteľa {suntrustfinancialhome@gmail.com}, sú 100% legitímne.

 • Marta komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Môjmu synovi tiez nsd 70 priznsli a ma 275 e.

 • Marta komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Tak to mate belmi milnu predstavu. Ludom z akutnou alebo vhronivko psychzou je totiz to zakázané pracovať lebo to ivh stav zhoršuje

 • Eliza Rivera komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Ahoj; Som Eliza Rivera, som úverový dôstojník a zastupujem službu finančného trhu. Potrebujete finančnú podporu z akýchkoľvek dôvodov? Ak je vaša odpoveď áno, neváhajte a kontaktujte svoju firmu ešte dnes, aby ste získali viac informácií o mojom úverovom programe; kontaktujte ...

Aký bude nový týždeň na trhu

Pondelkové obchodovanie sa začne pozvoľna, keď nebudú na zverejnenie pripravené žiadne zaujímavejšie dáta z Európy a všetko podstatné tak ponúknu až Spojené štáty, odkiaľ prídu v popoludňajších hodinách výsledky z trhu s bývaním, v podobe počtu predaných už raz vlastnených domov, ktorých malo byť v decembri 4 , 40 mil (předch.: 4,49 milióna).

Zámorské trhy v závere zamierili vyššie s výnimkou indexu Dow Jones

Zámorské trhy sa dokázali vymaniť z úvodných strát a medzi přešlapováním v popoludňajších hodinách, keď indexy chvíľu posilňovali a potom zase strácali, sa im podarilo mierne posilniť. Výnimkou bol index Dow Jones.

Britská ekonomika v prvej recesii od roku 1991

Druhá najväčšia európska ekonomika sa v poslednom štvrťroku 2008 nečakane ostro zpomalila kvůli útlmu priemyslu a služieb. HDP klesol o 1,5% po -0,6% v 3Q, stagnáciou v 2Q a raste o 0,4% v 1Q08, uviedol predbežný odhad štatistického úradu ONS.

Britská ekonomika v prvej recesii od roku 1991

Druhá najväčšia európska ekonomika sa v poslednom štvrťroku 2008 nečakane ostro zpomalila kvůli útlmu priemyslu a služieb. HDP klesol o 1,5% po -0,6% v 3Q, stagnáciou v 2Q a raste o 0,4% v 1Q08, uviedol predbežný odhad štatistického úradu ONS.

Index podnikateľskej dôvery vo Francúzsku stále na rekordnom minime

Francúzsky index podnikateľskej dôvery zostal v januári na rekordnom minime. Index je ako v predchádzajúcom mesiaci na hodnote 73 bodov, čo je najnižšia hodnota od založenia indexu v roku 1976.

České banky sú v dobrej kondícii, vrátane ČSOB

Banky Ľuboslav Kačalka 23.01.2009 | 14:22 0 Komentárov

České banky sú v dobrej kondícii - v rozhovore pre české Hospodárske noviny to uviedol prezident bankovej asociácie Jiří Kunert. Podľa neho to potvrdia hospodárske výsledky za minulí rok.

Google vykázal lepšie výsledky, Microsoft horšie

Google Inc. (GOOG) reportoval včera po uzavrení trhu výsledky a prekonal odhady. Čistý zisk za štvrtý kvartál klesol na 382 mil. USD (1,21 USD na akcii) oproti 1,21 mld. USD (3,79 USD na akcii) z predchádzajúceho roku.

Ceny pohonných látok klesli

Spotrebiteľské ceny pohonných látok v 3. týždni 2009 sa v porovnaní s predchádzajúcim týždňom znížili, okrem natural 98 oktánového benzínu, ktorého cena sa zvýšila.

Wall Street oslabuje, pod tlakom Microsoft

Americké akciové indexy strácajú okolo 2% a vymazávajú tak časť stredajších ziskov. Dôvodom sú neuspokojivé výsledkové reporty spoločností Microsoft, Ebay a včerajšie horšie makrodáta.

Toyota predala viac áut ako GM

Japonská Toyota Motor se stala v roku 2008 najväčšou automobilkou na svete. Vlani predala najviac vozov na svete a po prvý raz po 77 rokoch predstihla amerického obra General Motors. Už vlani japonská automobilka len tesne prehrala s GM.