Sobota 30. mája. Meniny má Ferdinand

Swiss Life ukončilo akvizíciu spoločnosti Fincentrum

Skupina Swiss Life získala súhlasy regulátorov na Slovensku a v Českej republike potrebné na prevzatie spoločnosti Fincentrum.

Spojením s Fincentrom se skupina Swiss Life stáva lídrom v oblasti finančného poradenstva v Česku a na Slovensku s obratom takmer 80 mil. eur. Obe spoločnosti si ponechajú svoje zavedené značky, obchodnú štruktúru a portfólio služieb.

Akvizícia posilňuje prítomnosť skupiny Swiss Life v regióne, ktorá sa tým stáva lídrom na trhu nezávislého finančného poradenstva. Skupina Swiss Life po tejto transakcii ponúka komplexné finančné riešenia všetkým klientskym segmentom v Česku a na Slovensku.

„Akvizícia Fincentra je plne v súlade s našou ambíciou byť vedúcim lídrom nezávislého finančného poradenstva v regióne strednej a východnej Európy. Aktivity spoločnosti Fincentrum skvele dopĺňajú ponuku služieb Swiss Life Select. Veríme v naše kvalitné a klientsky orientované modely nezávislého finančného poradenstva,“ hovorí Nils Frowein, predseda dozornej rady spoločností Fincentrum a Swiss Life Select CZ.

Swiss Life je popredným celoeurópskym poskytovateľom komplexných finančných riešení pre život a dôchodok. Počas svojej 160 ročnej histórie získala skupina skvelú reputáciu a silné postavenie na finančnom trhu.

Fincentrum, bolo založené v roku 2000, v súčasnosti má v Česku a na Slovensku viac ako 2 500 poradcov a jeho obrat presahuje 1,6 miliárd Kč (64 mil. eur). Do predstavenstva spoločnosti a dozornej rady bezprostredne po dokončení transakcie vstupujú zástupcovia Swiss Life Group, ktorí nahradia predchádzajúcich akcionárov, čím zaistia jednotnú stratégiu v Českej republike a na Slovensku.

„Teším sa na spoluprácu, môžeme sa toho navzájom veľa naučiť. Spoločne budeme schopní poskytnúť poradcom jednoznačne najsilnejšie zázemie a najkvalitnejšie podmienky na trhu,“ uvádza Karel Šulc, generálny riaditeľ Swiss Life Select v Českej republike.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *