Nedeľa 19. január. Meniny má Drahomíra

Takmer polovica poistných udalostí Allianz-SP sa vlani týkala automobilov

Poistenie 11.01.2019 | 12:32 0 Komentárov

Allianz – Slovenská poisťovňa vlani riešila 238 tisíc poistných udalostí. Z nich zhruba 105 tisíc bolo v poistení vozidiel (PZP, havarijné poistenie).

Denne klienti najväčšej poisťovne na trhu hlásili v priemere 655 škôd. Je to približne na rovnakej úrovni ako roku 2017.

Podiel hlásení škôd z povinného zmluvného poistenia a havarijného poistenia prestavuje 44 percent z celkového počtu prípadov. Z pohľadu hodnotu tvorili tieto škody 61 percent z poistného plnenia vyplateného za všetky poistné udalosti dokopy. Vyplatené poistné za škody na vozidlách tak dosiahlo viac ako 138 mil. eur.

Celkový objem vyplateného poistného plnenia v Allianz – SP dosiahol viac ako 227 mil. eur. Úrazy, úmrtia, práceneschopnosť či chirurgické zákroky klientov stáli poisťovňu vyše 37,7 milióna eur.

Plnenie za škody na nehnuteľnostiach, domácnostiach a ostatnom majetku dosiahli takmer 11 mil. eur a za priemyselné škody takmer 33,4 mil. eur.

Najväčšie poistné udalosti poisťovňa v minulom roku riešila v priemysle a poľnohospodárstve. Išlo napríklad o škody na tovare určenom na export, ktorý zničilo krupobitie. Krupobitie spôsobilo vážne škody aj na poľnohospodárskych plodinách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *