Utorok 18. decembra. Meniny má Sláva

Tatra banka ponúka absolventom Trainee program

Banky 13.04.2012 | 11:38 0 Komentárov

Tatra banka štartuje v auguste siedme kolo Banking trainee programu, ktorý je určený pre talentovaných absolventov najmä z oblasti ekonómie a financií so záujmom o dianie v bankovom sektore.

„Som rád, že Banking trainee program má úspech aj medzi manažérmi v banke, aj medzi jeho absolventmi. Rok rotácií a tvrdej práce na často strategických projektoch na „core business“ útvaroch obracia teoretické poznanie stážistu na realitu. Stážisti zároveň prinášajú nezainteresovaný pohľad na vec, a eliminujú tzv. organizačnú slepotu útvarov,“ vysvetľuje Branislav Vargic, riaditeľ ľudských zdrojov v Tatra banke a dodáva: „Po celý rok banka veľa investuje aj do rozvoja stážistov. Dostávajú od svojich koučov a skúsených manažérov počas celého programu intenzívnu podporu a spätnú väzbu. Stážisti v Tatra banke vedú projekty, stretnutia, robia prezentácie pred manažmentom, čím si počas programu budujú kontakty, ktoré zužitkujú neskôr pri práci. Niektorí si nájdu počas programu svoj „dream job“ a vedia, že sa tam raz, keď získajú dostatočné skúsenosti, môžu vrátiť.“

Absolvent Banking trainee programu Peter Frčo, popisuje svoju skúsenosť nasledovne: „Program otvára viac možností pre výber pozície. Spätne sa na to pozerám tak, že bez absolvovania Trainee programuTB by som nemal šancu dostať sa na pozíciu, na ktorej som dnes – pre nedostatok skúseností, ako aj pre neznalosť prostredia. Rotovať rok po banke znamená absolvovať štúdium riadenia podniku a štúdium bankovníctva. Človek sa naučí veľa o konkrétnych produktoch, ako banka funguje, aká je jej štruktúra, firemná kultúra, či spôsob podnikania v tejto oblasti. V konečnom dôsledku, na ktorejkoľvek pozícii stážista po programe skončí, vždy vidí svoju prácu z širšej perspektívy a presne vie ako jeho diel práce zapadá do celku.“

“Trainee programTB by som nazval kariérnou cestou bankovníctvom za 365 dní a neoceniteľnou skúsenosťou každého mladého a ambiciózneho človeka. V relatívne krátkom čase som získal odpoveď na všetky moje otázky smerujúce k mojej pracovnej budúcnosti,“ povedal Marek Dobrovodský, ďalší z absolventov Banking trainee programu.

Šancu zúčastniť sa programu majú kandidáti so širokým prehľadom o dianí v bankovníctve, s dobrou orientáciou v súčasnom ekonomickom dianí. Nesporne dôležitá je ich schopnosť prezentovať, pohotovo reagovať, argumentovať a komunikovať. Termín na zaslanie životopisov je 12. júla 2012. Svoje životopisy môžu záujemcovia posielať na adresu student@tatrabanka.sk.

Zdroj: TS Tatra banky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *