Sobota 23. február. Meniny má Roman, Romana

Tatra banka predáva privátnym klientom investičné zlato

Klienti Tatra banky majú možnosť kúpiť si zlaté tehličky alebo mince. Cieľom nie sú, na rozdiel od certifikátov, špekulatívne obchody, ale uchovanie hodnoty.

"Zlato neustále potvrdzuje svoju dôležitosť v portfóliu investora. Preto sme ako prvá banka priniesli našim klientom možnosť získať ho komfortne a s možnosťou bezpečného uschovania,“ hovorí riaditeľ odboru privátneho bankovníctva Tatra banky Peter Bobik a dodáva, že takto sa oplatí investovať 5-10% klientovho portfólia.

Producentom zlatých tehličiek ako aj zlatých mincí je Rakúska mincovňa (Münze Österreich AG) so sídlom vo Viedni. V ponuke sú zlaté tehličky s hmotnosťou 1 g, 5 g, 10 g, 20 g, 50 g,100 g, 250 g, 500 g a 1 000 g, s vyrazeným logom Münze Österreich. Tehličky majú rýdzosť 999,9/1 000 a je na nich vyrazené logo znalca a výrobcu Argor Heraeus SA s jedinečným číslom príslušnej zlatej tehličky. Ďalej sú v ponuke zlaté mince Wiener Philharmoniker s hmotnosťou 1/10, 1/4, 1/2 a 1 trójska unca s rýdzosťou 999,9/1 000 (1 trójska unca = 31,103 g).

Služba je určená predovšetkým privátnym klientom a v prípade potreby zabezpečuje banka aj spätný odkup a to na základe trhovej ceny. Poplatok je 5%. Klienti si môžu mince a tehličky uložiť v bezpečnostných schránkach banky.  

Zdroj a podrobnejšie informácie: TS Tatra banky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *