Utorok 23. októbra. Meniny má Alojzia

Tatra banka zavádza bezkontaktné karty, nasledovať budú VÚB, UCB a OTP

Všetky VISA karty, ktoré oddnes vydá Tatra banka, budú obsahovať bezkontaktnú technológiou. Od nového roka rozšíri banka túto službu aj na karty MasterCard.

Bezkontaktná technológia zjednoduší platenie za tovary a služby pri platbách do 20 eur. Tieto platby budú spracované rýchlejšie, bez nutnosti zadávať PIN kód či podpisovať pokladničný doklad. Držiteľ bezkontaktnej platobnej karty jednoducho priloží kartu k čítačke a terminál v priebehu 5 sekúnd platbu spracuje. Obchodník nemusí načítavať údaje z čipu ani čakať na autorizáciu zo strany banky. Vďaka tomu je bezkontaktná platba až 7-krát rýchlejšia ako platba klasickou platobnou kartou.

Podľa výskumu spoločnosti MasterCard spadá do hranice 20 eur až polovica všetkých transakcií kartami.

Ak klient Tatra banky záujem využívať novú technológiu skôr, ako mu skončí platnosť jeho súčasnej platobnej karty, môže požiadať o vydanie náhradnej platobnej karty. Do konca marca 2011 Tatra banka prináša svojim klientom službu vydanie náhradnej platobnej karty a zmenu PIN kódu na tejto karte bez poplatku.

Ako prvá na Slovensku spustila možnosť bezkontaktného platenia kartou Volskbank v spolupráci so spoločnosťou MasterCard.

Ako ďalšie v poradí spustia karty s bezkontaktnou technológiou VÚB, OTP banka a UniCredit Bank, ktoré sa zapojili do projektu "Bratislavskej mestskej karty." Podrobnosti sa verejnosť dozvie v pondelok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *