Stvrtok 21. február. Meniny má Eleonóra

Tatra banka zruší poplatok za vklad

Tatra banka bude mať od 30. apríla nový sadzobník poplatkov. Zmenou je napríklad zrušenie poplatku za vklad hotovosti na účet.

Banka poplatkový systém zjednodušuje, cenník sa stenčil zhruba o tretinu. K zníženiu počtu poplatkov došlo ich spájaním, napríklad poplatky za: náhradnú kartu, náhradný PIN, zmenu limitu, zmenu úverového rámca, zrušenie karty budú pod spoločnou položkou zmeny na karte.

Tatra banka niektoré poplatky zrušila , napríklad za navýšenie úveru, odklad spátok, umorenie vkladnej knižky a už spomínaný vklad na účet pre klienta – nepodnikateľa. Práve tento poplatok banka odstránila na základe požiadaviek klientov, ktorí ho vnímajú ako jeden z najabsurdnejších. Kompenzovať to chce zvýšením poplatku za výber na pobočke.

V novom sadzobníku sú už ceny zaokrúhlene, niektoré smerom nahor, iné nadol – nie však podľa matematických pravidiel. Tatra zdôrazňuje, že pri zmenách brala do úvahy požiavky klientov, na hospodárení banky sa však nové poplatky rozhodne neprejavia negatívne. Zníženie jedného poplatku kompenzuje zvýšenie ďalšieho.   

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *